هشدار آمریکا به پاکستان: دیگر به «هراس افگنان» پناهگاه ندهید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

زلمی خلیلزاد، نماینده ویژه حکومت امریکا برای افغانستان به تازگی به پاکستان هشدار داد که دیگر به گروه های «هراس افگن» پناهگاه ندهید.

خلیلزاد در گفتگو با روزنامه واشنگتن پست گفت، فشار امریکا علیه پاکستان بمنظور مبارزه صادقانه در برابر پناهگاه های «هراس افگنان» ادامه دارد.

زلمی خلیلزاد افزود:«نمی‌خواهیم که پاکستان برای کسانی‌که بر امریکاییان، افغان‌ها، همکاران ما در ائتلاف و غیرنظامیان افغان حمله می‌کنند، پناه بدهد. مردم بسیاری می‌میرند.»

زلمی خلیلزاد افزود، بصورت کٌل طالبان می خواهند از راه سیاسی جنگ افغانستان را پایان دهند و به صلح برسند.

در همین حال، ینس استولتنبرگ، دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) اخیراً گفت، برای تأمین صلح و ثبات در افغانستان باید نیروهای محلی افغان بهتر آموزش داده شوند و تجهیز نظامی گردند.

استولتنبرگ افزود:«اگر ما افغانستان را ترک نماییم، فکر می‌کنم که ما باید آمادۀ برگشت طالبان و داعش در افغانستان باشیم وآنان تلاش خواهند کرد تا خلافتی را که در سوریه و عراق از دست داده اند، دوباره این جا ایجاد کند؛ پس این ممکن ترین نتیجۀ خروج ما ازافغانستان است. در آن صورت افغانستان یک بار دیگر به پناه گاه امن هراس افگنان جهانی مبدل خواهد شد و این هراس افگنان از افغانستان بر ما حمله خواهند کرد».

قابل ذکر است که از حضور نیروهای ناتو و امریکا در افغانستان 17 سال می گذرد و جنگ افغانستان طولانی ترین جنگ برای امریکا به شمار می رود و تاکنون میلیاردها دالر از سوی امریکا و ناتو در این زمینه هزینه شده اما هنوز جنگ ختم نشده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید