مبارزات انتخابات پارلمانی در افغانستان آغاز شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

امروز جمعه 28 سپتامبر 2018 مبارزات انتخابات پارلمانی در افغانستان رسماً آغاز شد و تا 20 روز ادامه خواهد یافت.

کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان اعلام کرده که برگزاری انتخابات شورای ولسوالی ها به تأخیر افتاده و با انتخابات پارلمانی صورت نمی گیرد.

وسیمه بادغیسی معاون عملیاتی کمیسیون انتخابات افغانستان گفت، انتخابات شورای ولسوالی ها همزمان با انتخابات ریاست جمهوری در ماه آوریل 2019 برگزار خواهد شد.

قرار است انتخابات آینده پارلمانی افغانستان بتاریخ 20 اکتبر 2018 برگزار گردد و مجلس نمایندگان این کشور ظرفیت 249 وکیل را دارد.

کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان با نشرخبرنامه ای نوشت:" بیش از 9 میلیون رای دهنده در سراسر کشور ثبت نام نمودند. کمیسیون مستقل انتخابات برای شفافیت بیشتر و تصفیه مشخصات رأی دهنده پاک از ناپاک، تمامی مشخصات رای دهنده‌گان ثبت شده را شامل دیتابیس نمود، تا پس از روند تصفیه، بر اساس آن برای نخستین بار فهرست رأی دهنده‌گان را تهیه و در مراکز و محلات رای دهی در معرض دید مردم قرار می گیرد

قابل ذکر است که هنوز دفتر ساحوی کمیسیون مستقل انتخابات در ولایت غزنی در جنوب این کشور باز نشده و روند ثبت نام رأی دهندگان و نامزدان انتخابات پارلمانی صورت نگرفته است. کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان اعلام کرده که انتخابات ولایت غزنی جداگانه برگزار خواهد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید