کمک 234 میلیون یورو آلمان به افغانستان در سال 2018

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

وزارت مالیه (دارایی) افغانستان روز پنج شنبه 27 سپتامبر 2018 اعلام کرد، قرار است دولت آلمان 234 میلیون یورو در جریان سال جاری میلادی به حکومت افغانستان کمک کند.

به گزارش منابع خبری افغانستان، ناهید سرابی، معاون پالیسی این وزارت امروز در نشست خبری در کابل گفت، دولت آلمان برای کمک مالی به افغانستان توافق کرده است.

سرابی افزود:«در نشست دیروز که جهت بررسی تعهدات دو جانبه دولت افغانستان و آلمان در بخش‌های انکشافی افغانستان دایر گردیده بود، دولت آلمان به همکاری دوامدار با حکومت افغانستان در بخش‌های مختلف متعهد شده است».

ناهید سرابی افزود:«دست‌کم 62 میلیون یورو این بسته کمکی، از طریق بودجه ملی به مصرف رسیده و مابقی از طریق دونرها به شکل مستقیم روی اولویت‌های انکشافی دولت به مصرف خواهد رسید».

معاون پالیسی این وزارت علاوه کرد، قرار است از این پول کمکی دولت آلمان در بخش های زنان، آموزش، بهداشت، اشتغال زایی و انکشاف زیربنای اقتصادی به مصرف برسد.

در همین حال، پیتر پروکل، سفیر آلمان در کابل گفته است، دولت آلمان به همکاری دوامدارش با افغانستان متعهد است و قرار است دولت آلمان از سال 2017 الی 2020 مبلغ 1٫7 میلیارد یورو در بخش های مختلف به حکومت افغانستان کمک کند.

قابل ذکر است که آلمان یکی از کشورهای حامی دولت افغانستان می باشد که از سال 2001 تا کنون میلیون ها یورو به این کشور کمک کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید