شماری از خانواده‌ها درننگرهار افغانستان به زنان اجازه رأی دادن نمی‌دهند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

فعالان حقوق بشر در ولایت ننگرهار در شرق افغانستان روز پنج شنبه 27 سپتامبر 2018 اعلام کردند، شماری از خانواده ها در این ولایت به زنان شان اجازه رأی دهی را نمی دهند.

براساس گزارش خبرگزاری پژواک، این خانواده‌ها گفته‎اند، نمی‌خواهند زنان‌شان در انتخابات آینده پارلمانی افغانستان برای رأی دادن شرکت کنند.

در این گزارش آمده است، این زنان شرایط رأی‌دهی را سپری کرده اند و قرار است تا کمتر از یک‌ماه دیگر به عنوان رأی دهنده در انتخابات پارلمانی شرکت کنند اما خانواده های شان اجازه نمی دهند.

مقام‌های ولایت ننگرهار و مسئولان کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان تا هنوز در این زمینه چیزی نگفته‌اند.

براساس جدول زمانی کمیسیون مستقل انتخابات، قرار است انتخابات آینده پارلمانی و شورای ولسوالی های این کشور بتاریخ 20 اکتبر 2018 برگزار گردد.

در یک خبر دیگر، صدها نفر دیروز چهارشنبه در شهر هرات در غرب افغانستان نیز در مقابل دفتر والی گردهمایی کردند و حمایت شان را از برگزاری انتخابات شفاف و سراسری اعلام نمودند.

از سوی دیگر، هواداران ائتلاف بزرگ ملی افغانستان اخیراً دفاتر کمیسیون مستقل انتخابات را بطور مؤقت در ولایت های هرات، کندهار و بلخ بستند و از حکومت خواستند باید به خواست های آنها رسیده کند.

اصلاحات در نظام انتخاباتی، برگزاری انتخابات براساس سیستم بایومتریک و نقش نظارتی احزاب سیاسی از روند انتخابات از خواسته های آنها بودند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید