واکنش پارلمان افغانستان به اظهارات رییس کمیسیون انتخابات مبنی بر دزد خواندن نمایندگان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مجلس نمایندگان افغانستان روز چهارشنبه 26 سپتامبر به اظهارات اخیر رییس کمیسیون انتخابات این کشور که نمایندگان این مجلس را دزد خوانده بود واکنش نشان داد.

به گزارش رسانه‌های افغانستان، عبدالبدیع صیاد رییس کمیسیون انتخابات این کشور اخیرا در اظهارات‌اش، نمایندگان کنونی پارلمان را دزد خوانده و گفته است، دیگر اجازه نمی‌دهد همانند نمایندگان فعلی، افراد دزد به مجلس راه یابند.

در پی آن، عبدالرئوف ابراهیمی رییس مجلس نمایندگان افغانستان اتهام‌های رییس کمیسیون انتخابات را بی‌اساس خوانده و گفت: «رییس کمیسیون انتخابات باید این شجاعت را می‌داشت که نام کسانی را که متهم به فساد هستند فاش می‌کرد».

رییس مجلس نمایندگان افغانستان در ادامه گفت، ارگان‌های عدلی و قضای وجود دارد در صورتی اسنادی در مورد فساد اعضای مجلس دارد باید به ارگان‌های عدلی و قضای بسپارد نه این که در یک «چهار سرکه» اظهار نظر کند او یک شخص حکمی و حقیقی است.

به گفته وی، این گونه اظهارات رییس کمیسیون انتخابات، بی‌طرفی این کمیسیون را زیر سوال می‌برد.

در همین حال، عبدالستار درزابی عضو مجلس نمایندگان افغانستان در واکنش به این اظهارات رییس کمیسیون انتخابات این کشور را آدم بی‌شخصیت و بی‌مسئولیت خوانده و گفت، رییس کمیسیون انتخابات با این اظهارات خود اعتبار کمیسیون و انتخابات را از بین برده است.

براساس جدول زمانی کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان قرار است انتخابات آینده مجلس نمایندگان این کشور تا کمتر از یک ماه دیگر برگزار شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید