دبیرکل سازمان ملل: برگزاری انتخابات شفاف به ثبات سیاسی افغانستان کمک خواهد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

انتونیو گوتریش دبیرکل سازمان ملل متحد روز سه‌شنبه 25 سپتامبر در دیدار با عبدالله عبدالله رییس اجرایی افغانستان با اشاره به انتخابات پارلمانی پیش‌رو این کشور گفت که برگزاری یک انتخابات شفاف می‌تواند به ثبات و استقرار سیاسی حکومت افغانستان کمک کند.

براساس خبرنامه‌ ریاست اجرایی افغانستان، عبدالله عبدالله در این دیدار تاکید کرده‌ است که حکومت به برگزاری یک انتخابات شفاف و با اعتبار با استفاده از سیستم انگشت‌نگاری پابند است و با سازمان ملل متحد و سایر نهادهای همکار در این زمینه همکاری خواهد کرد.

رئیس اجرایی افغانستان همچنان گفته است که تاهنوز شاهد تحول جدی در سیاست‌های پاکستان در قبال افغانستان و مبارزه با «دهشت‌افگنی» نبوده و راه بیرون رفت از چالش‌های موجود را، همکاری صادقانه میان کشورهای منطقه به ویژه افغانستان و پاکستان عنوان کرد.

عبدالله عبدالله از سازمان ملل متحد خواشته است تا افغانستان را در رسیدگی به قضایای مهاجرین، عودت کنندگان و بی‌جاشدگان در این کشور کمک کند.

به گفته وی، افغانستان به این قضیه رسیدگی می‌کند اما نیازمند حضور و همکاری موثر و فعال سازمان ملل و جامعه جهانی می‌باشد.

عبدالله عبدالله رییس اجرایی افغانستان به منظور شرکت در هفتاد و سومین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد به نیویارک رفته و در آنجا با دبیرکل سازمان ملل دیدار کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید