افزایش 52درصدی تلفات غیرنظامیان افغان در حملات هوایی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

دفتر نمایندگی سازمان ملل متحد (یوناما) در کابل پایتخت افغانستان روز سه‌شنبه 25 سپتامبر 2018 اعلام کرد که امسال تلفات غیرنظامیان توسط حملات هوایی در این کشور 52 درصد افزایش یافته است.

این دفتر در خبرنامه‌ای نوشته است، یوناما 52 درصد مجموع تلفات غیرنظامیان ناشی از حملات هوایی را به نیروی هوایی افغانستان، 45 درصد را به نیروهای نظامی بین‌المللی و سه درصد را به نیروهای طرفدار دولت نسبت می‌دهد.

در این خبرنامه آمده است: «در شش ماه نخست امسال، یوناما 353 مورد تلفات افراد ملکی (149 کشته و 204 زخمی) را از اثر حملات هوایی ثبت کرده است که نشان دهنده افزایش 52 درصدی این ارقام نسبت به مدت مشابه در سال 2017 می‌باشد. موضوع قابل نگرانی این است که زنان و کودکان بیشتر از نیم قربانیان حملات هوایی را تشکیل میدهند».

دفتر نمایندگی سازمان ملل متحد (یوناما) در خبرنامه نوشته است، یوناما از نیروهای دولت افغانستان مکرراً می‌خواهد تا به تعهدش در قبال بررسی منظم از نحوه هدف‌گیری و حصول اطمینان از اقدامات پیشگرانه برای جلوگیری از تلفات غیرنظامی و ارایه غرامت به قربانیان چنین حوادث، پابند بمانند.

سازمان ملل متحد از تمام گروه‌های درگیر جنگ در افغانستان خواست تا براساس قوانین بین‌المللی بشردوستانه، باید تمام گروه‌ها در زمینه حفاظت از جان غیرنظامیان جدی باشند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید