طالبان: خبر دیدار ما با امریکا در پایگاه بگرام کابل بی‌اساس است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

گروه طالبان افغانستان روز یکشنبه 23 سپتامبر 2018 با نشر خبرنامه‌ای اعلام کردند که نمایندگان این گروه با مقام‌های امریکا در پایگاه بگرام کابل دیدار نکرده‌اند.

چندی قبل گزارش‌هایی به نشر رسید که گویا نمایندگان طالبان از شهر کویطه پاکستان به پایگاه بگرام کابل آمدند و با مقام‌های امریکایی دیدار کردند.

ذبیح الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان در این باره گفته است، این خبرها کاملاً نادرست می‌باشد، هیچ دیدار از دفتر گروه طالبان با مقام‌های امریکایی در بگرام صورت نگرفته است.

در خبرنامه طالبان آمده است: «ما این‌گونه تبلیغ‌ها را جداً رد می‌کنیم، برای فعالیت‌های سیاسی آدرس رسمی ( دفتر سیاسی) در قطر به همه معلوم است و جهانیان به شمول امریکا می‌توانند به آن تماس بگیرند و یا بروند».

این خبرنامه ادامه داده است: «امکان دارد بعضی اشخاص مغرض برای به دست آوردن پول و یا بعضی امتیازات دیگر از طریق فریب دادن امریکایی‌ها این‌گونه حرکت را انجام داده باشند و خود را برای امریکایی‌ها نمایندگان امارت اسلامی معرفی کرده باشند. امریکایی‌ها باید درک کنند که این‌گونه تلاش‌ها و تماس‌های تزویری و جعلی ممکن بر پروسهء اصلی گفت‌وگوهای متوقع زیان جدی وارد نماید».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید