سربازان افغانستان طی یک ماه بیش از 500 کشته و 700 زخمی داشتند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

طارق شاه بهرامی، وزیر دفاع ملی افغانستان روز یکشنبه 23 سپتامبر 2018 اعلام کرد که در یک ماه گذشته بیش از 500 سرباز ارتش این کشور کشته شدند و بیش از 700 سرباز دیگر زخم برداشتند.

به گزارش منابع خبری افغانستان، بهرامی افزود، در جریان درگیری یک ماه گذشته تلفات «هراس افگنان» سه برابر تلفات نیروهای امنیتی افغان بوده‌اند.

وزرای دفاع ملی، امور داخله و معاون رییس عمومی امنیت ملی افغانستان دیروز یکشنبه بمنظور پاسخگویی به مسایل امنیتی به مجلس سنا این کشور فراخوانده شدند.

وزیر دفاع ملی افغانستان گفت: «متأسفانه که اردو طی یک ماه 513 شهید 718 زخمی، اسیر 43 که جمعاً تلفات 1274 نفر می‌شوند که در مقایسه در تلفات ما که سنگین ترین تلفات در ماه اخیر بود در مقایسه تلفاتی که دشمن داشت سه مراتبه چهار مراتبه دشمن تلفات داشت».

وزیر دفاع ملی تاکید کرد که نیروهای امنیتی افغان هنوز حمایت هوایی شبانه ندارند، اما تلاش ها ادامه دارد تا این مشکل بزودی حل گردد.

از سوی دیگر، ویس برمک، وزیر امور داخله افغانستان گفت، روزانه 30 تن از نیروهای امنیتی افغان به شمول پولیس و اردو کشته می‌شوند.

وزیر امور داخله افغانستان در سخنانش به امضای پیمان امنیتی کابل – واشنگتن اشاره کرده گفت، این پیمان امنیتی برای ثبات افغانستان مفید می‌باشد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید