امریکا 40 میلیون دالر به آسب دیده‌گان خشک‌سالی‌ در افغانستان کمک کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

ایالات متحده امریکا روز شنبه 23 سپتامبر اعلام کرد که 40 میلیون دالر را به آسیب دیده‌گان خشک‌سالی‌ها در افغانستان، کمک کرده است.

به گزارش منابع خبری، اداره توسعه جهانی امریکا این کمک را زیر نظارت سازمان جهانی غذا به باشنده‌گان بیش از 20 ولایت افغانستان که با خشک‌سالی روبه رو شدند کمک کرده است.

زلاتان میلزیک، رییس برنامه جهانی غذا در افغانستان در این باره گفت: «برنامه جهانی غذا می‌کوشد تا به آسیب دیده‌گان خشکسالی در افغانستان کمک کند. تاکنون ما در دو مرحله جداگانه تا نیم میلیون نفر را کمک کرده‌ایم».

به گزارش طلوع نیوز افغانستان، نصیر احمد درانی، وزیر زراعت و آبیاری افغانستان در این باره گفته است: «افغانستان با یکی از سخت‌ترین خشکسالی روبه‌رو است و نیاز به کمک‌های جدی دارد».

بر اساس این گزارش، دراوایل امسال وزارت زراعت و آبیاری افغانستان اعلام کرده بود که این کشور یکی از سخت‌ترین خشکسالی‌ها را تجربه خواهد کرد. این خشکسالی بیش از 20 ولایت با بیش از 21 میلیون مواشی این کشور را متأثر خواهد ساخت.

قابل ذکر است که اداره توسعه جهانی ایالات متحده امریکا، از بزرگ‌ترین تمویل کننده‌گان برنامه جهانی غذا در افغانستان بوده است. امسال این اداره، در حدود 68 میلیون دالر را برای کمک به افغانستان در اختیار برنامۀ جهانی غذا قرار داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید