گفتگوهای صلح طالبان با حکومت افغانستان از سوی خلیلزاد رهبری خواهد شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

وزارت خارجه ایالات متحده به تازگی اعلام کرد که زلمی خلیلزاد به عنوان مشاور ویژه این وزارت، گفتگوهای صلح میان حکومت افغانستان و طالبان را رهبری خواهد کرد.

به گزارش طلوع نیوز افغانستان، مایک پومپیو وزیر خارجه ایالات متحده، در پیامی به کارمندان این وزارت گفته است، زلمی خلیلزاد تلاش‌های واشنگتن را دربارۀ چگونگی پشتیبانی از گفتگوی‌های صلح حکومت افغانستان با طالبان و زمینه سازی این گفتگوها رهبری خواهد کرد و در این گفتگوها شرکت خواهد داشت.

مایک پومپیو از خلیلزاد همچون بهترین گزینه برای رسیدن به این هدف نام برده و گفته است، خلیلزاد در افغانستان زاده و بزرگ شده است و تجربه کار در آن کشور را نیز دارد.

وزیرخارجه ایالات متحده می‌گوید که مطمین است زلمی خلیلزاد توانایی به موفقیت رسانیدن مأموریت برقراری صلح درافغانستان را دارد.

زلمی خلیلزاد درکنار این که تجربه کار چندین ساله در افغانستان دارد، بلکه به حیث سفیر ایالات متحده درعراق وسازمان ملل متحد نیز کار کرده ‌‎است.

هرچند وزارت خارجه ایالات متحده نماینده‌گی ویژه برای افغانستان و پاکستان داشت، اما پارسال این دفتر را ملغا ساخت و مسئولیت آن را به دوش الیس ویلز، معاون وزارت خارجه امریکا درامور آسیای جنوبی ومرکزی سپرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید