دارایی‌های 15هزار مقام بلندرتبه افغانستان ثبت شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ناهید ایثار رییس اداره ثبت و بررسی دارایی‌های افغانستان روز شنبه 22 سپتامبر تایید کرد که دارایی‌های نزدیک به 15هزار مقام بلند رتبه این کشور ثبت شده است.

به گزارش رسانه‌های افغانستان، اداره ثبت و بررسی دارایی‌های این کشور اعلام کرد که مرحله‌ی ثبت دارایی‌های مقامات بلندرتبه و کارمندان ارشد حکومتی افغانستان به پایان رسیده و فقط دارایی شماری از سفیرانی این کشور که در خارج هستند و جنرالان افغان که در دیگر ولایت‌ها در میدان‌های نبرد حضور دارند، ثبت نشده است.

ناهید ایثار، رییس اداره‌ی ثبت و بررسی دارایی‌ها، هدف این کار را جلوگیری از فساد اداری و جلوگیری از حیف‌و‌میل‌ شدن پول در نهادهای دولتی عنوان کرد.

با این حال گفته شده که برخی از اعضای مجلس نماینده‌گان و سناتوران این کشور در برابر روند ثبت دارایی‌های‌شان مقاومت کرده‌اند که این امر نگرانی دبیرخانه‌ی مبارزه با فساداداری افغانستان را برانگیخته است.

یما ترابی، رییس دبیرخانه‌ی مبارزه با فساد اداری افغانستان در واکنش به این کار نمایندگان و سناتوران تاکید کرد: «شماری از نمایندگان مجلس و سناتوران دارایی‌های‌شان را ثبت نکرده‌اند و در برابر این روند، مقاومت می‌کنند، اداره‌ی مبارزه با فساد اداری نزدیک به 9 سال سرگرم ثبت دارایی مقام‌های بلندرتبه بود اما تاکنون، دارایی هیچ یک از این مقام‌ها بررسی نشده است. از همین رو، ریاست ثبت و بررسی دارایی‌ها که از شش ماه به این‌سو، جایگزین این اداره شده است، تلاش دارد که کار ناتمام این اداره را به پایان برساند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم