حکومت از اجرای برنامه‌های جدیدی برای بهبود امنیت غرب کابل خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

محمد اشرف غنی رییس جمهوری افغانستان روز پنج شنبه 20 سپتامبر 2018 در مراسم تجلیل از روز عاشورا در کابل گفت، برای تأمین امنیت ساحه دشت برچی در غرب شهر کابل برنامه ای جدید امنیتی روی دست گرفته شده است.

براساس خبرنامه دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری، اشرف غنی در مراسم گرامی داشت روز عاشورا در دشت برچی شهر کابل شرکت کرد.

اشرف غنی در سخنرانی‌اش گفت: «امروز در جایی آمده‌ام که بارها زیر تهدید و خطر بوده است، خطری که شما با آن مواجه هستید، من هم این خطر را قبول کرده‌ام. ما امروز یکبار دیگر در مقام تعهد و تجدید پیمان با راه امام حسین قرار داریم».

رییس جمهوری افغانستان ادامه داد: «تروریست‌هایی که امروز بر مساجد، معابد، مکاتب، مراکز علمی و تجمعات حق‌طلبانۀ مردمی حمله می‌کنند، با هرنامی و هر ادعایی که باشد، داعیه‌ی جز راه و رسم شِمر و یزید ندارند».

اشرف غنی گفت: «حملات تروریستی که در سرتاسر کشور به شمول زابل، هلمند، پکتیا، ننگرهار و در این اواخر در شینوار و برچی صورت گرفته است، مردم بی‌دفاع ما به خاک و خون کشانیده شدند، درد و رنج همۀ مردم افغانستان یکی است».

محمد اشرف غنی رییس جمهوری افغانستان در ادامه سخنرانی‌اش گفت، یک نفر به عنوان مشاور ارشد در امور مسایل دشت برچی شهر کابل انتخاب خواهد شد و این مشاور آدرس مشخص و عمومی میان باشندگان غرب کابل و رییس جمهوری است.

اشرف غنی افزود، قرار است یک مرکز آتش نشانی(اطفائیه) و یک مرکز آمبولانس در غرب شهر کابل ایجاد گردد.

رییس جمهوری افغانستان وعده داد که یک معاون ویژه غرب کابل در فرماندهی پولیس کابل تعیین می‌شود و این معاونت مسئولیت تأمین امنیت غرب کابل را دارد.

از سوی دیگر، عبدالله عبدالله، رییس اجرایی حکومت افغانستان در مراسم روز عاشورا در غرب کابل گفت، امسال مردم افغانستان بخصوص باشندگان غرب شهر کابل قربانی توطئه‌های «هراس افگنان» شده‌اند.

عبدالله عبدالله رئیس اجرایی افغانستان
عبدالله عبدالله رئیس اجرایی افغانستان

عبدالله در سخنرانی اش گفت: «در برابر مصایبی که افغانستان با آن رو به رو است، با بیداری و آگاهی از توطیه ‌ای دشمن که به نام‌های گوناگون به راه انداخته شده است و آنان جبر و ظلم را بر مردم تحمیل می‌کنند، همه مردم افغانستان در این رنج شریک هستند و شهروندان کشور باید متوجه این توطیه‌ها باشند».

قابل ذکر است، ساحه دشت برچی در غرب شهر کابل ساحه ای عمدتاً شیعه نشین می باشد که در سال های اخیر بیشتر آماج حملات خونین انتحاری و انفجاری قرار گرفته است.

درساحه دشت برچی در جریان یک ماه اخیر سه حمله خونین انتحاری رخ داد که در نتیجه بیش از 100 نفر کشته شدند و بیش از 200 نفر دیگر زخم برداشتند. گروه داعش مسئولیت آن حملات را به عهده گرفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید