محمد اشرف غنی: افغان‌های که در جنگ کشور سومی می‌جنگند مجرم‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

محمد اشرف غنی، رییس جمهوری افغانستان در یک اظهارات تازه‌ در مورد افغان‌های که برای کشورهای دیگر می‌جنگند گفت، آنانی که در جنگ کشورهای سومی می‌جنگند، مرتکب جرم شده‌اند و مجرم شناخته می‌شوند.

به گزارش منابع خبری افغانستان، رییس جمهوری این کشور گفت، کشورش میدان جنگ نیابتی هیچ کشوری نیست و از مردم دعوت کرد تا در بهبود امنیت کار کنند.

محمد اشرف غنی گفت، هدف قراردادن هزاره‌ها و شیعه‌ها قابل قبول نیست هدف ما این است تا مبارزه جدی در برابر آن صورت گیرد و وضعیت در غرب کابل خوب شود.

وی به قوماندان امنیه کابل هدایت داد تا در اصلاح حوزه‌های امنیتی اقدام جدی کند و افراد واجد شرایط را تشخیص و دراین بخش‌ها مقرر کند.

رییس‌جمهوری افغانستان در ادامه افزود، افغانستان میدان جنگ نیابتی هیچ کشوری که موجب برهم زدن وحدت ملی ما باشد، نیست و باید از این جنگ نیابتی جلوگیری شود، هر افغان که در کشور سومی می‌جنگد، براساس قانون جزای افغانستان، مرتکب جرم شده است.

این اظهارات محمد اشرف غنی در حالی صورت گرفت که چندی قبل محمد محقق، معاون دوم ریاست اجرایی افغانستان در نشستی، شرکت شماری از افغان‌‎ها در چوکات فاطمیون وابسته به ایران در جنگ سوریه را برای آنان تبریک گفته بود که با واکنش‌های تند شهروندان این کشور و مقام‌های افغان روبرو شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید