روایتی جدید از کشته شدن علی عبدالله صالح توسط حوثی‌ها

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

برخی منابع آگاه اخیرا جزئیاتی از هویت قاتل علی عبدالله صالح رئیس‌جمهوری پیشین یمن و دوست و همراهش عارف الزوکان در صنعا پایتخت یمن فاش کردند.

علی عبدالله صالح دسامبر گذشته توسط شبه‌نظامیان حوثی کشته شد.

به گزارش سایت «المشهد الیمنی»، منابع آگاه گفتند که شخصی به نام «ابو کرار الوشلی»، به سوی صالح و الزوکا آتش گشود و آن‌ها را کشت. الوشلی در روز حادثه، وظیفه میانجی‌گری میان علی عبدالله صالح و حوثی‌ها را بر عهده داشت.

به گفته منابع آگاه: «آتش به وسیله یک کلت کمری روسی از فاصله 100 متری منزل علی عبدالله صالح در محله الکمیم شلیک شد. در آن هنگام خودروی صالح و خودروی دیگری که میانجی سرنشین آن بود، از منزل خارج می‌شدند. در این هنگام الوشلی تماسی تلفنی از محمد عبدالسلام سخنگوی رسمی شبه‌نظامیان حوثی دریافت و پس از آن اقدام به شلیک آتش کرد».

بنا بر این منابع: «انتشار عکس‌های جنازه صالح در منطقه سنحان بنا بر دستور عبدالملک الحوثی رهبر شبه‌نظامیان کودتاگر صورت گرفت. هدف از این اقدام ایجاد رعب و وحشت در میان فرزندان سنحان و قبیله صالح بود».

عکسی که حوثی‌ها از علی عبدالله صالح پس از کشته شدنش منتشر کردند
عکسی که حوثی‌ها از علی عبدالله صالح پس از کشته شدنش منتشر کردند

یاسر الیمانین از شخصیت‌های برجسته حزب کنگره ملی یمن در این باره به خبرگزاری رویترز گفته است که علی عبدالله صالح و دوست همراهش، در نزدیکی منزلش پس از خروج مسئولان حزب کنگره ملی از این منزل واقع در منطقه الکمیم کشته شدند. او روایت‌های حوثی‌ها مبنی بر کشته شدن صالح در منطقه سنحان را رد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید