افغانستان... یک تن به اتهام قاچاق دالر به ایران دستگیر شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

مقام‌های ولایت هرات در غرب افغانستان بامداد روز سه‌شنبه 18 سپتامبر 2018 اعلام کردند که یک تن در این ولایت به اتهام قاچاق دالر به ایران دستگیر شد.

جیلانی فرهاد، سخنگوی والی هرات با تایید این خبر گفت، فرد متهم مبلغ 38 هزار دالر امریکایی را می‌خواست به ایران انتقال دهد.

وی گفت، مبلغ ذکر شده به صورت ماهرانه در یک موتر سمنت جاسازی شده بود که در مرز «اسلام قلعه» نقطه صفری مرزی میان افغانستان و ایران شناسایی شد.

سخنگوی والی هرات علاوه کرد، در سه ماه گذشته 50 نفر به اتهام قاچاق و انتقال دالر به کشورهای خارج در مرز اسلام قلعه دستگیر شده اند و به نهادهای عدلی و قضایی معرفی شدند.

از سوی دیگر، بانک مرکزی افغانستان هم به تازگی تاکید کرد که قاچاق دالر بصورت گسترده از افغانستان به ایران و سایر کشورهای خارجی ادامه دارد، اگر حکومت در این زمینه توجه جدی نکند پول افغانی بیشتر کم ارزش خواهد شد.

قابل ذکر است که خبرگزاری رویترز در ماه ژوئیه امسال گزارش داد که روزانه دو تا سه میلیون دالر از افغانستان به ایران قاچاق می‌شود.

پس از خروج ایالات متحده امریکا از توافق هسته‌ای ایران و تحریم گسترده امریکا علیه این کشور سببشده که وضعیت مالی ایران برهم بخورد و ارزش تومان در برابر دالر بصورت چشم گیر کاهش یابد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید