به کمک نیروهای امنیتی افغان دفتر کمیسیون انتخابات ننگرهار دوباره باز شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

منابع امنیتی افغانستان امروز سه‌شنبه 18 سپتامبر اعلام کردند که نیروهای امنیتی افغان دروازه دفتر ولایتی کمیسیون مستقل انتخابات را در ولایت ننگرهار دوباره باز کرد‌ه‌اند.

به گزارش رسانه‌های افغانستان، مسؤلان در ولایت ننگرهار گزارش دادند که دفتر ولایتی کمیسیون انتخابات در این ولایت دوباره باز شده ‌‍است.

عطاالله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار در این باره گفته است که چادرهای تحصن‌کننده‌گان از نزدیک ساختمان دفتر ولایتی کمیسیون انتخابات این ولایت برداشته شده و کارمندان این کمیسیون دوباره کارشان را آغاز کردند.

در همین حال، فاضل فضلی، مشاور رییس جمهوری افغانستان در صفحه توییترش نوشته است که 16 تن به اتهام ایجاد اخلال در کار این کمیسیون بازداشت شده‌اند.

ای در حالی است که روز گذشته عبدالله عبدالله رییس اجرایی افغانستان در واکنش به بستن دفتر کمیسیون انتخابات این کشور از سوی برخی از احزاب سیاسی گفت، بایومتریک خواست احزاب بود که برای برگزاری یک انتخابات شفاف کمک کند، از سوی حکومت در این مورد اقدام صورت گرفته و کار در مورد چگونگی استفاده از آن جریان دارد.

وی گفت: «کمیسیون مستقل انتخابات نیز مسئولیت دارد که با حفظ استقلال بحث‌های با جامعه مدنی و احزاب ادامه دهد که شفافیت انتخابات تنها خواست چند حزب نیست بلکه خواست همه‌ی مردم افغانستان است».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید