واکنش رییس اجرایی افغانستان به بستن درهای کمیسیون انتخابات از سوی احزاب

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

عبدالله عبدالله، رییس اجرایی افغانستان امروز دوشنبه 17 سپتامبر در نشست شورای وزیران در کابل خطاب به احزاب سیاسی گفت که بستن دروازه‌های کمیسیون انتخابات هیچ کمکی برای تامین شفافیت انتخابات نمی‌کند.

به گزارش رسانه‌های افغانستان، عبدالله عبدالله در واکنش به بستن دفتر کمیسیون انتخابات این کشور از سوی برخی از احزاب سیاسی گفت، بایومتریک خواست احزاب بود که برای برگزاری یک انتخابات شفاف کمک کند، از سوی حکومت در این مورد اقدام صورت گرفته و کار در مورد چگونگی استفاده از آن جریان دارد.

وی افزود: «کمیسیون مستقل انتخابات نیز مسئولیت دارد که با حفظ استقلال بحث‌های با جامعه مدنی و احزاب ادامه دهد که شفافیت انتخابات تنها خواست چند حزب نیست بلکه خواست همه‌ی مردم افغانستان است».

رییس اجراییه افغانستان همچنان در واکنش به خواست برخی از اعضای پارلمان این کشور برای لغو پیمان امنیتی کابل با امریکا گفت، مطرح کردن مساله پیمان امنیتی با امریکا و زیر سوال بردن موافقت‌نامه که لویه جرگه و مردم افغانستان آن را تایید کرده، به خاطر اهداف و منافع شخصی است.

وی گفت: «دشمنان افغانستان همیشه بهانه می‌کنند که خارجی‌ها در کشور حضور دارند و به همین خاطر دست از جنگ بر نمی‌دارند، اما پیش از اینکه خارجی‌ها بیایند القاعده در کشور حضور داشت و جهان در تهدید قرار داشت».

به گفته رییس اجراییه افغانستان، بحث زیر سوال بردن موافقت‌نامه هیچ کمکی به ثبات این کشور نمی‌کند و خواست مردم نیز نیست.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید