نیوزلند مأموریت سربازان‌اش را در افغانستان تمدید می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

مقام‌های نیوزلند به تازگی اعلام کردند که مأموریت نیروهای این کشور در افغانستان و عراق تا سال 2019 تمدید خواهد شد.

خبرگزاری آلمان گزارش داد، جاسیندا آردرن نخست وزیر نیوزلند این موضوع را با نشر یک خبرنامه اعلام کرده و گفته است، قرار است مقام‌های نیوزلند 11 آموزگار نظامی را بمنظور آموزش نیروهای امنیتی افغان به افغانستان بفرستند.

قابل ذکر است که در حال حاضر 13 سرباز نیوزلند در چارچوب مأموریت حمایت قاطع یا ناتو در افغانستان حضور دارند و بیشتر در بخش‌های آموزش و مشوره‌دهی نیروهای امنیتی افغان فعالیت می‌کنند.

از سوی دیگر، ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو که روز گذشته در بنیاد هریتج در شهر واشنگتن پایتخت امریکا صحبت می‌کرد گفت، ناتو به همکاری‌اش با افغانستان متعهد است و تلاش دارد که افغانستان به پناهگاه‌های امن «هراس افگنان» مبدل نگردد.

ینس استولتنبرگ تاکید کرد: «مبارزه با هراس افگنی چالش جدیدی نیست و سال‌هاست که وجود دارد. اما ناتو در این بخش نقش کلیدی بازی می‌کند. باید به یاد داشته باشیم ما به این دلیل در افغانستان هستیم تا از مبدل‌شدن دوباره این کشور به پناهگاه امن هراس‌افگنان بین‌المللی جلوگیری کنیم. در افغانستان مشکل‌های زیادی وجود دارد، اما حد اقل ما از مبدل شدن افغانستان به سکویی که از آن حمله‌های هراس‌افگنی بر کشورهای ما انجام شود، جلوگیری کرده‌ایم».

بیشترین بازدید موضوعات مهم