نخست وزیر پاکستان: به مهاجران افغان تابعیت می‌دهیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

عمران خان، نخست وزیر پاکستان به تازگی اعلام کرد که برای افغان‌های که فرزندان‌شان در پاکستان تولد شده‌اند، تابعیت پاکستانی داده می‌شود.

براساس گزارش منابع خبری افغانستان، عمران خان گفته است: «در هر کشور جهان این کار می‌شود، پس ما چرا این ظلم را بر مهاجرین روا داریم، آنان نیز انسان اند. چرا آنان را این قدر محروم نگهداشته‌ایم».

او ادامه داد: «در کراچی دو و نیم میلیون افغان و بنگالی زندگی می‌کنند و به آنان تذکره و پاسپورت داده نمی‌شود. آنان تن به کارهای شاقه می‌دهند و در بدل آن پول کم به آنان داده می‌شود. از این رو در کراچی یک طبقۀ محروم پیدا شده است که از این رو مردم گاهی دست به جنایت می‌زنند».

نخست وزیر پاکستان تاکید کرد، دادن تابعیت این کشور به مهاجرین واجد شرایط یکی از برنامه‌های کلیدی کاری‌اش می‌باشد.

سازمان ملل متحد اعلام کرده است که 1.4 میلیون مهاجر افغان در پاکستان مدارک اقامت دارند و بیش از 400 هزار مهاجر دیگر بدون مدرک اقامت می‌باشند.

از سوی دیگر، شاه محمود قریشی، وزیر خارجه پاکستان روز شنبه هفته جاری وارد کابل شد و در دیدار با رهبران حکومت افغانستان گفت: «ما با پیام تحکیم و بهبود روابط به کابل آمده ام».

حکومت جدید پاکستان تلاش دارد که روابط متشنج گذشته میان اسلام آباد – کابل را ترمیم کند و روابط جدید میان دو کشور بر مبنی هماهنگی و همکاری شکل دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید