روسیه: امریکا مایل به ختم جنگ در افغانستان نیست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ضمیرکابلوف، نماینده ویژه رییس جمهوری روسیه برای افغانستان به تازگی اعلام کرد، امریکا هیچ تمایلی به پایان‌‌یافتن جنگ در افغانستان ندارد.

به گزارش تلویزیون یک افغانستان، ضمیر کابلوف افزود، امریکا به ‌دنبال منافع خود در افغانستان است و اقدام‌ این کشور در پیوند به برقراری صلح در افغانستان ناچیز بوده است.

نماینده ویژه رییس جمهوری روسیه برای افغانستان گفت: «تلاش‌هایی که تاکنون زیر سایه‌ امریکا برای صلح در افغانستان صورت گرفته، ناچیز و ناکافی بوده است. ما گام‌های خیلی کوچکی را هم که نشان‌دهنده‌ تمایل امریکا برای حل منازعه‌ افغانستان از راه سیاسی باشد، شاهد نبوده‌ایم. به نظر می‌رسد که واشنگتن تمایل ندارد در نشستی که قرار است به رهبری روسیه و دولت افغانستان برگزار شود، شرکت کند. ظاهرن امریکایی‌ها تنها در نشست‌هایی شرکت می‌کنند که رهبری آن‌ها را به دست گیرند و منافع ایالات متحد را برآورده کند».

ضمیر کابلوف تاکید دارد که امریکا روند گفتگوهای صلح را در انحصار خود گرفته و مانع حضور کشورهای منطقه در این گفتگوها می‌شود.

قابل ذکر است که وزارت خارجه روسیه اخیراً اعلام کرده بود که قرار است نشست صلح در مورد افغانستان در شهر مسکو پایتخت روسیه برگزار شود و نمایندگان طالبان نیز اشتراک خواهند کرد.

اما امریکا اعلام کرد که در این نشست صلح به میزبانی مسکو شرکت نمی‌کند و وزارت خارجه افغانستان هم اعلام کرد که نماینده افغانستان هم در این نشست شرکت نمی‌کند و برگزاری هرگونه نشست صلح در مورد افغانستان باید با محوریت و مدیریت دولت کابل صورت گیرد.

بنابراین برگزاری نشست صلح در مورد افغانستان در شهر مسکو به تعویق افتاد و تا هنوز زمان دقیق برگزاری این نشست معلوم نیست.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید