حتی چارلی چاپلین هم در افغانستان از سوی «هراس‌افگنان» تهدید به مرگ شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کریم اسیر چارلی چاپلین افغانستان، اخیرا در مصاحبه با خبرگزاری رویترز گفت که او شاهد حملات انتحاری، انفجارها و تهدیدهای گروه‌های «ستیزه جوی» مسلح بوده اما برای رسیدن به اهداف خود بر کار خود مصمم است.

کریم اسیر، کمدین 25 ساله افغان که به شکل چارلی چاپلین درمیاید و در سراسر شهر کابل پایتخت افغانستان برای خنداندن مردم این شهر برنامه اجرا می‌کند می‌گوید، بسیار ساده است، من می‌خواهم به لبان افغان‌ها لبخند بیاورم.

اسیر گفت: «چارلی چاپلین در سراسر جهان به مردم کمک کرد تا غم و اندوه را فراموش کنند و باعث شادی آنان شد، من می‌خواهم همین کار را کنم، من می‌خواهم مردمم مشکلات‌شان، درگیری، ناامنی و جنگ را فراموش کنند».

وی وقتی طالبان در سال 1996 حکومت افغانستان را به دست گرفتند با خانواده‌اش به ایران مهاجرت کرد و در آنجا در یک برنامه‌ای در یکی از تلویزیون‌های ایرانی نقش چارلی چاپلین را بازی می‌کرد.

او به طور زنده در شهری اجرا می‌کند که معمولا توسط جنگ‌جویان طالبان مورد حملات انتحاری و تهاجمی قرار می‌گیرد.

به گفته اسیر، او توسط «هراس‌افگنان» مورد تهدید قرار گرفته که اجرای او را عملی غیراسلامی می‌دانند اما با وجود تهدیدات، وی در پارک‌های عمومی، یتیم خانه‌ها، محافل خصوصی و در مراسم خیریه سازماندهای بین‌المللی در کابل اجرا می‌کند.

وی گفت، زمانی که طرفداران‌اش اجرای او را تماشا می‌کنند و با او عکس‌های سلفی می‌گیرند، لبخند می‌زند اما همیشه از وقوع حمله‌ای در هراس است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید