رییس‌جمهوری افغانستان: قلبم برای تلفات طالبان می‌شکند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

محمد اشرف غنی، رییس جمهوری افغانستان به تازگی در یک مصاحبه اختصاصی با شبکه "وایس نیوز" گفت، تلفات طالبان قلب او می شکند.

اشرف غنی گفته است: «بدترین بخش کار من زمانی است که هنگام صبح، گزارش امنیتی را می‌خوانم و از آمار تلفات آگاه می‌شوم؛ تنها این نیست که قلبم برای نیروهای امنیتی که قهرمانان واقعی اند می‌شکند، که برای طالبان نیز، چون آن‌ها افغان استند و من رییس‌جمهور تمام افغان‌ها استم».

رییس جمهوری افغانستان در این مصاحبه به نتایج راهبرد امریکا برای آسیای جنوبی اشاره کرده و گفته است، برای اولین بار فرصت‌های برقرای صلح در افغانستان بیشتر شده است.

محمد اشرف غنی تاکید کرد، اگر نظام افغانستان سقوط کند، این کشور به پایگاه و مراکز «گروه‌های تروریستی» تبدیل خواهد شد و امنیت جهانی را به مخاطره خواهد کشاند.

رییس جمهوری افغانستان در این مصاحبه درمورد آتش‌بس قبلی حکومت افغانستان با گروه طالبان گفت: «آتش‌بس نشان داد که این کشور برای صلح آماده است. ما پیشنهاد می‌کنیم که بر گذشته‌ غلبه کنیم و به پیش برویم و فکر می‌کنم این حقیقت است چون اگر آن‌ها (طالبان) بر پیروزی از راه نظامی پافشاری کنند، این چیزی است که مردم افغانستان قبول نخواهند کرد».

رییس جمهوری افغانستان در شرایطی از فرصت‌های خوب برای برقرای صلح در این کشور حرف زده است که در حال حاضر حملات طالبان در نقاط مختلف افغانستان ادامه دارد.

از سوی دیگر، فیلیپو گراندی، کمیشنری عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان روز پنج‌شنبه 6 سپتامبر 2018 در نشست خبری در کابل گفت، در چهار سال گذشته بیش از 40 هزار غیرنظامی در افغانستان کشته و زخمی شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید