ويديو...دانشجوی دختر افغان كه توانست در مدیریت یک قهوه‌خانه موفق شود؟

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

الهه انوری، دختر دانشجوی افغان در رشته روزنامه نگاری است. او دوماه پیش یک قهوه خانه را در شهر کابل پایتخت افغانستان راه اندازی کرد و خودش آنرا مدیریت می کند.

به گزارش طلوع نیوز، الهه انوری، دونیم سال تجربۀ مهمانداری در یک شرکت هوایی دولتی را نیز دارد و در کنار مدیریت این قهوه خانه، در رشتۀ روزنامه نگاری نیز درس می‌خواند.

الهه انوری گفت، در آغاز مشتریانی‌ که به قوه خانۀ او می‌آمدند از دیدن وی هم چون مدیر شگفتی زده می‌شدند، اما اکنون نوع دید مردم نسبت به او تغییر کرده است.

او افزود:"مشتری‌ها وقتی می‌بینند که یک دختر این قهوه خانه را مدیریت می‌کنند و از آنان میزبانی می‌کنند برای شان جالب تمام می‌شود، اما خوب است کسانی که به قهوه خانه‌ها می‌آیند به فرهنگ کافه نشینی عادت دارند و من نیز علاقه فراوان دارم که از آنان پذیرایی کنم."

در این قهوه خانه، پیتزا و خوراکه های دیگر نیز موجود اند که عبدالله در این جا آشپز است. او می گوید، در نخست برایش عجیب بود که یک دختر مدیرش است.

عبدالله ادامه داد:" بیش از ده سال تجربه آشپزی در دفترها و رستوران‌ها دارم و این نخستین بار است که مدیر جایی که کار می کنم یک دختر جوان است. در دو ماه کار دریافته ام که در کار با یک مدیر زن راحت ترم است چون زمانی که مشکلی پیش می آیند راحت تر می توانیم که با وی در میان بگذارم."

از سوی دیگر، تمیم باشنده شهر کابل و یکی از مشتریان این قهوه خانه است. تمیم گفته است:"قهوه خانه‌ها جای خوبی استند. چون در کشور همیش خبرهای بد و انفجارو انتحار است و خوب است که جوان های زمانی را بیایند و در قهوه خانه‌ها سپری کنند و با استفاده از فضای آرام قهوه خان ها تبادل افکار کنند."

الهه انوری مدیر این قهوه خانه و هارون امانی، به گونۀ مشترک در این قهوه خانه سرمایه گذاری کرده اند و سهم بیشتر نیز از هارون امانی است.

هارون امانی گفته است:" ما خواستیم با تعیین یک مدیر زن در (قهوه خانۀ روما) بتوانیم زمینه را برای آمدن دختران دانش آموخته و دخترانی که در بیرون از خانه کار می کنند نیز فراهم بسازیم."

الهه انوری مدیر این قهوه خانه در شهر کابل گفته است، اکنون به هیچ مشکلی به کارش در این قهوه خانه ادامه می‌دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید