ایران از برخی نامزدان انتخابات پارلمانی در هلمند افغانستان حمایت می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

سایت خبری افغان نیوز به تازگی گزارش داد که شماری از نامزدان احتمالی مجلس نمایندگان افغانستان در ولایت هلمند در جنوب این کشور از سوی کشور ایران حمایت می‌شوند.

یک منبع به شرط ذکر نشدن هویت‌اش مدعی شد، بعضی نامزدان به دلیل جاسوسی برای برخی از کشورهای همسایه از سوی همان کشور حمایت می‌شوند. به گفته این منبع، از جمله نرگس رخشان به دلیل ارتباط خوبی که با ایران دارد مورد حمایت قرار می‌گیرد.

این منبع ادعا کرده که تمامی کاندیدان احتمالی مجلس نمایندگان ولایت هلمند از سوی ارگان‌های دولتی، تاجران و طالبان حمایت می‌شوند.

براساس این منبع، شکوفه نورزی با حمایت رئیس معارف هلمند نیاز به حمایت دیگران ندارد؛ زیرا تمامی معلمان، مدیران و خانواده‌ها از ترس رئیس معارف این ولایت به شکوفه نورزی رای می‌دهند.

این منبع مدعی شده، نسیمه نیازی با چاب تذکره‌های تقلبی توانسته است تذکره‌های زیادی را برای خود و اطرافیانش آماده کند.

منبع ادعا کرده، امنیت ملی افغانستان نتوانسته جرایمی را که نسیمه نیازی مرتکب شده ثابت کند در حالی که این نامزد احتمالی مجلس نمایندگان توانایی بالای دارد تا کسی متوجه جرایم‌اش نشود.

این منیع مدعی است، والی هلمند به فرمان معصوم استانکزی رئیس عمومی امنیت ملی از نسیمه نیازی حمایت می‌کند.

این منبع مدعی شد که حمایت والی از نسیمه نیازی برای مردم پوشیده نیست، زیرا خود والی هلمند در پاسخ به سوالات مردم گفته است که حمایت از نسیمه نیازی و به کارگیری کمک‌ها برای فقرا از مجبوری و به فرمان معصوم استانکزی رئیس عمومی امنیت ملی می‌باشد.

این منبع ادعا کرد، سواستفاده از زنان و دخترانی که نامزدان احتمالی این دور مجلس نمایندگان هستند نگران کننده است و صابره باریگزی به دلیل زیبایی که دارد از سوی شماری از تاجران حمایت می‌شود.

منبع گفت، شماری از نامزدان از جمله عابده حمیدی از سوی حزب اسلامی و «د افغانستان بانک» حمایت می‌شوند تا براساس منافع و جلب اعتماد آنان در مجلس نمایندگان کار کنند.

قابل ذکر است که نامزدان احتمالی مجلس نمایندگان افغانستان در ولایت هلمند، سفارت ایران در کابل، رییس عمومی امنیت ملی، کمیسیون مستقل انتخابات، والی هلمند، ریاست معارف هلمند، دفتر حزب اسلامی، اتحادیه تاجران هلمند و مسئولان «د افغانستان بانک» تاکنون در مورد این ادعاها چیزی نگفته‌اند.

قرار است انتخابات پارلمانی و شورای ولسوالی‌های افغانستان بتاریخ 20 اکتبر 2018 برگزار شود اما هنوزهم موضوع ناامنی یکی از بزرگترین چالش‌ها سد راه برگزاری انتخابات شفاف و سراسری در این کشور است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید