درپی وضع تحریم‌های امریکا بر ایران بازرگانان افغان از صدور کالا به این کشور دست کشیدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

اتاق تجارت و صنایع افغانستان، روز دوشنبه 10 سپتامبر تایید کرد که با وضع تحریم‌های امریکا بر ایران واردات کالاهای این کشور به افغانستان کاهش یافته و بیشتر بازرگانان افغان از صدور کالا به این کشور دست کشیدند.

به گزارش طلوع نیوز افغانستان، به نقل از مسؤلان اتاق تجارت و صنایع این کشور، بازرگانان افغان تلاش داشتند تا صادرات و واردات‌شان را از راه‌های ایران بیشتر سازند، اما با وضع تحریم‌های امریکا بر ایران، روند واردات و صادرات از راه ایران به افغانستان کاهش یافته است.

به گفتۀ مسؤلان اتاق تجارت و صنایع افغانستان، با وضع تحریم‌های جدید بر ایران احتمال دارد روند انتقال پول و روابط بانکی این کشور با جهان نیز قطع شوند. به همین علت بازرگانان افغان در معاملات‌شان با ایران می‌ترسند.

سید مسعود، آگاه امور اقتصادی در افغانستان در این باره گفته است: «تمامی شرکت‌هایی که از طریق ایران حرکت می‌کنند مورد پیگرد قرار می‌گیرند و شاید جریمه شوند. هیچ کشوری و هیچ شرکتی علاقمندی ندارند که از طریق ایران عایدی خلق کنند و در حقیقت خود را در مقابل امریکا قرار بدهند».

براساس این گزارش، در پی وضع تحریم‌ها بر ایران، اتاق تجارت و صنایع افغانستان از حکومت این کشور خواسته است که هرچه زودتر زمینه بهره‌برداری از راه لاجورد که یکی از راه‌های داد و ستد افغانستان با ترکیه و اروپا است را فراهم سازد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید