این پلنگ کودک‌خوار تحت تعقیب پلیس نپال قرار گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پلیس نپال از روز سه‌شنبه 11 سپتامبر 2018 پلنگی را که گمان می‌رود تا کنون 10 کودک یک منطقه روستایی را کشته است، تحت تعقیب قرار داد. آخرین قربانی این پلنگ کودک‌خوار یک دختر 5 ساله بود.

خبرگزاری آلمان « Deutsche Presse Agentur» به نقل از یک مقام پلیس محلی منطقه آرگاخانشی در 226 کیلومتری غرب کاتماندو، پایتخت نپال گزارش کرد عصر روز دوشنبه 10 سپتامبر یک پلنگ دختر 5 ساله‌ای را که در مقابل یک فروشگاه مواد غذایی در حال خوردن عصرانه بود، ربود و او را کشت.

ناواراج مالا، فرمانده پلیس محلی گفت که این دختر 5 ساله به همراه دو خواهرش در نزدیکی روستای کیمداندا حال خوردن یک غذای سبک بوده‌اند که پلنگ به آنها حمله کرده و دختر خردسال را ربود. دو خواهر دیگر که توانستند فرار کرده و جان خود را نجات داده، موضوع کشته شدن خواهرشان را به مادر خانواده اطلاع دادند.

پلیس محلی جسد دختر خردسال را که توسط پلنگ دریده و کشته شده بود، چند متر دورتر از محل حادثه یافت. در پی این اتفاق، پلیس گروهی از نیروهایش را به همراه جنگلبانان بسیج کرده تا این پلنگ کودک‌خوار را بیابند.

گمان می‌رود این پلنگ مسئول کشته شدن بیش از 10 کودک این منطقه در سال‌های گذشته باشد. در سال‌های اخیر رویارویی انسان‌ها و حیوانات وحشی در نپال موجب به راه افتادن موجی از وحشت میان ساکنان روستاهای نزدیک مناطق جنگلی در این کشور شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم