آمار قربانیان حمله انتحاری به کاروان هواداران احمدشاه مسعود به 7 تن رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مقام‌های امنیتی کابل روز دوشنبه 10 سپتامبر 2018 تایید کردند که در نتیجه یک حمله انتحاری بعد از چاشت دیروز یکشنبه به کاروان هواداران احمدشاه مسعود هفت نفر کشته شدند و 25 نفر دیگر زخم برداشتند.

براساس گزارش منابع خبری افغانستان، منابع امنیتی در کابل تایید کردند که تعداد کشته شدگان در این حمله انتحاری به هفت تن رسیدند، حشمت استانکزی، سخنگوی فرماندهی پولیس کابل گفته است، این حمله انتحاری در منطقه «تایمنی» شهر کابل رخ داد.

استانکزی افزود، مهاجم انتحاری سوار به موتورسیکلت بود که کاروان موترهای هواداران احمدشاه مسعود را هدف قرار داد.

قابل ذکر است که پیش از این حمله، نیروهای امنیت ملی افغانستان یک مهاجم انتحاری دیگر را قبل از رسیدن به هدف کشتند. هدف این مهاجم انتحاری هم کاروان هواداران احمدشاه مسعود بود.

روز یکشنبه 9 سپتامبر برابر با 18 سنبله سالروز ترور احمدشاه مسعود «قهرمان ملی» افغانستان بود و هوادارن او برای تجلیل از این روز در شهر کابل گشت و گذار می‌کردند. هواداران احمدشاه مسعود با سلاح‌های دست داشته‌شان وارد شهر کابل شدند و با فیرهای هوایی در داخل شهر گشت زنی کردند.

وزارت بهداشت افغانستان تایید کرد که در نتیجه تیراندازی هواداران احمدشاه مسعود، 13 نفر به شمول یک خانم زخمی شده‌اند.

عبدالله عبدالله، رییس اجرایی حکومت افغانستان دیروز یکشنبه در مراسم گرامی‌داشت از هفدمین سالروز جان باختن احمدشاه مسعود در کابل گفت: «امروز متأسف استیم، متأسفانه بنابر هرنوع احساسات، به هر دلیلی که باشد، وقتی که به نام آمر صاحب، ما یک بار دیگر این شخصیت را ترور می‌کنیم، این ترور دوم آمر صاحب است، وقتی مردم نا آرام شد به نام این که ما از آمر صاحب قدردانی می‌کنیم، این ترورش هست».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید