یک سرباز ارتش افغانستان به اعدام محکوم شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مقام های قول ارودی (سپاه) 209 شاهین در شمال افغانستان روز شنبه 8 سپتامبر 2018 اعلام کردند، یک سرباز ارتش افغان به جرم «خیانت به وطن» به اعدام محکوم شد.

براساس گزارش روزنامه اطلاعات روز افغانستان، محمد حنیف رضایی، سخنگوی این قول اردوی گفت، "محمد ابرار" به جرم فرار از وظیفه و خیانت به وطن به اعدام محکوم شده است.

رضایی افزود، دگروال سکندر بیگ سلطانی، رییس جلسه‌ قضایی قول اردوی 209 شاهین، در یک جلسه علنی «محمد ابرار» را به جرم فروش یک میل سلاح، 500 فیر مرمی، یک ثوب واسکت زره و یک کلاه آهنی به پرداخت 427 هزار افغانی جریمه و تحمل ده سال حبس تنفیذی محکوم کرد.

سخنگوی قول اردوی 209 شاهین علاوه کرد، محمد ابرار هم چنان از سوی دادگاه نظامی این قول اردو به جرم خیانت به وطن به اعدام محکوم شد.

محمد ابرار متهم است که در ماه سپتامبر 2016 یک پاسگاه نیروهای امنیتی در ولسوالی سوزمه قلعه ولایت سرپل را همراه با 9 سرباز مستقر در آن به گروه طالبان سپرده است.

این 9 سرباز افغان پس از سپری کردن بیش از یک سال حبس در زندان گروه طالبان، در پی تلاش‎های نیروهای امنیت ملی و پادرمیانی موسفیدان و بزرگان قومی از چنگ این گروه رها شدند.

قول اردو شاهین یکی از مهم ترین قول اردوهای نظامی افغانستان است که مسئولیت تأمین امنیت شمال این کشور را به عهده دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید