افغانستان...هشدار به هواداران احمد شاه مسعود؛ در تجمعات غیرضروری نروید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

امروز یکشنبه 9 سپتامبر برابر با 18 سنبله سالروز ترور احمدشاه مسعود «قهرمان ملی» افغانستان است و مقام‌های امنیتی کابل به هواداران احمد شاه مسعود هشدار دادند از تجمعات غیرضروری جلوگیری کنند.

به گزارش خبرگزاری خامه پرس افغانستان، جنرال مراد علی مراد، فرمانده عمومی گارنیزیون کابل گفته که به ‌خاطر برگزاری با شکوۀ مراسم یادبود از هفدمین سالیاد «شهادت قهرمان ملی کشور»، برخی از موارد مهم را در نظر گیرند.

جلوگیری از حمل سلاح‌های غیرقانونی، اجتناب از تجمعات غیر ضروری و مانور به شکل کاروانی در سطح شهر، جلوگیری از وسایط بی‌پلیت، رنگ نمودن شیشه‌های موتر، پوشانیدن پلیت‌های موتر با پوستر، و اجتناب از مسدود نمودن سرک‌ها و ایجاد مزاحمت برای سایر شهروندان کشور از جمله مواردی اند که باید به شکل جدی از آن جلوگیری صورت گیرد.

در عین زمان، هرچند فرماندهی پولیس کابل گفته است، نیروهای امنیتی در تامین امنیت مراسم تجلیل از یاد بود "قهرمان ملی کشور" در خدمت مردم بوده، اما می‌افزاید در صورت تخطی، نیروهای امنیتی و گارنیزیون کابل با آنها برخورد جدی قانونی خواهند کرد. احمدشاه مسعود 17 سال پیش در یک حمله انتحاری جان باخت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید