شهر کابل بخاطر بهبود امنیت به چهار زون امنیتی تقسیم می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

حکومت افغانستان شامگاه جمعه 7 سپتامبر 2018 اعلام کرد که شهر کابل بخاطر بهبود امنیت باید به چهار زون امنیتی تقسیم شود.

محمد اشرف غنی، رییس جمهوری افغانستان شامگاه جمعه در دیدار با شماری از باشندگان ساحه دشت برچی شهر کابل گفت، تدابیر امنیتی کنونی کافی نیست.

دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری با نشر خبرنامه‌ای نوشت: «رئیس جمهور برای روی دست گرفتن تدابیر جدی امنیتی در دهه محرم تأکید کرده و به نیروهای امنیتی دستور داده است که برای هفته شهید و دهه محرم تدابیر ویژه امنیتی روی دست گرفته شود».

در این خبرنامه آمده است: «در این نشست رئیس جمهور غنی، بر ترتیب پلان تطبیقی امنیتی در چهارچوب زون‌ها تأکید کرده و گفته است که کمیته مشترک امنیتی و مردمی نظر به پیشنهاد مردم تشکیل گردد و میکانیزم نظارتی و گزاش‌دهی واضح به سطح سرقوماندانی اعلی ایجاد گردد».

رییس جمهوری افغانستان در این نشست در مورد توزیع سلاح مؤقت برای مساجد حوزه غرب کابل، به مسئولین امنیتی دستور داده است تا بررسی‌های همه جانبه نمایند و شیوه نظارتی از محافظین مساجد را به منظور جلوگیری از اخلال امنیت روی دست بگیرد.

قابل ذکر است که حوزه غرب شهر کابل در روزها اخیر بیشتر آماج حملات انتحاری و انفجاری قرار گرفته که بیشتر مسئولیت آن حملات را گروه داعش به عهده گرفته است.

روز چهارشنبه هفته گذشته دو حمله انتحاری بالای یک باشگاه ورزشی در ساحه دشت برچی در غرب شهر کابل رخ دادند که در نتیجه 26 نفر به شمول دو خبرنگار افغان کشته شدند و بیش از 90 نفر دیگر به شمول پنج خبرنگار زخم برداشتند. گروه داعش مسئولیت این حملات مرگبار را به عهده گرفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید