حادثه مرگبار ترافیکی در شاهراه کندهار- کابل

16 تن کشته شدند و 20 تن دیگر زخم برداشتند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

در نتیجه یک حادثه ترافیکی بامداد روز شنبه 8 سپتامبر 2018 در شاهراه کندهار – کابل 16 نفر کشته شدند و بیش از 20 نفر دیگر زخم برداشتند.

به گزارش سایت خبری هشدار افغانستان، این رویداد ترافکی ناشی از برخورد یک بس مسافر بری نوع 303 شرکت "احمدشاه بابا ابدالی" با یک موتر باربری کوچک نوع "مازدا" می باشد.

مقام های کندهار تایید کرده اند، این رویداد در منطقه "حوض مدد" ولایت کندهار اتفاق افتاد که بر اساس اطلاعات ابتدایی، در این حادثه تا هنوز 16 نفر جان داده و بیشتر از 20 تن دیگر زخمی شده اند.

خبرنگاران در حوزه جنوب این کشور به نقل از منابع بهداشتی گفته اند، احتمال افزایش شمار قربانیان این رویداد وجود دارد.

از سوی دیگر، خبرنگار تحقیقی پیک در کابل اخیراً در گزارش اش نوشت، روزانه دستِ‌کم یک زن، سه کودک و نُه مرد، از اثر رویدادهـای ترافیـکی درافغـانستان، کشته‌ و زخمی می ‌شوند. این رقم پس‌از رویدادهای هراس‌افگنی، دومین عاملِ کشتار شهروندانِ افغانستان است.

در این گزارش آمده، در دوازده سال گذشته، سالانه به ‌گونۀ میانگین دستِ ‌کم پنج‌هزار شهروند افغانستان در رویدادهای ترافیکی، کشته‌ و زخمی شده ‌اند.

قابل ذکر است، سرعت غیر مجاز، عدم رعایت قانون ترافیکی، نبود شاهراه های استندرد از جمله عوامل عمده حوادث ترافیکی درافغانستان یاد می گردد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید