کشته و زخمی شدن بیش از 40 هزار افغان در چهار سال گذشته

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

فیلیپو گراندی، کمیشنری عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان روز پنج‌شنبه 6 سپتامبر 2018 در نشست خبری در کابل گفت، در چهار سال گذشته بیش از 40 هزار غیرنظامی در افغانستان کشته و زخمی شدند.

فیلیپو گراندی افزود، جنگ، ناامنی، فقر و خشک‌سالی از مهم‌ترین عوامل اند که در چند سال گذشته مردم افغانستان را متضرر کرده است.

به گزارش سایت خبری هشدار افغانستان، فیلیپو گراندی از تداوم جنگ و افزایش تلفات غیرنظامیان ابراز نگرانی کرده گفت، خشک‌سالی وحوادث طبیعی از یک سو، ادامه فعالیت گروه‌های هراس‌افگن از سوی دیگر، سبب متضرر شدن مردم افغانستان شده است.

فیلیپو گراندی، کمیشنری عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان و مارک لاوکک، هماهنگ کننده کمک‌های اضطراری سه روز پیش به کابل آمدند.

این دو عضو کمیشنری سازمان ملل متحد با رهبران حکومت وحدت ملی افغانستان دیدار کرده و گفته اند: «افغانستان بیشتر از هر وقت دیگر نیاز به کمک‌های جامعه جهانی دارد.»

این آمار تلفات غیرنظامیان در افغانستان در شرایطی اعلام گردیده که در نتیجه دو حمله خونین انتحاری روز چهاشنبه 5 سپتامبر 2018 در یک مرکز ورزشی در غرب شهر کابل، 26 غیرنظامی کشته شده و بیش از 90 تن دیگر زخم برداشته اند. گروه داعش مسئولیت آن را به عهده گرفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید