وزیر دفاع امریکا در کابل: همکاری ما با افغانستان ادامه خواهد یافت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

جیمز متیس، وزیر دفاع ایالات متحده امریکا امروز جمعه 7 سپتامبر 2018 در دیدار با رهبران حکومت افغانستان گفت: «همکاری ما با افغانستان ادامه دارد.»

براساس خبرنامه ارگ ریاست جمهوری افغانستان، جیمز متیس در این دیدار گفت: «دولت و مردم ایالات متحده امریکا تا رسیدن افغانستان به رفاه، امنیت و ثبات دائمی در کنار دولت و مردم افغانستان خواهند بود. ایالات متحده امریکا به همکاری‌های خود در عرصه‌های امنیتی، اقتصادی و تقویت همکاری‌های دوجانبۀ رفاهی با افغانستان، ادامه می‌دهد.»

رهبران حکومت افغانستان در این دیدار از همکاری امریکا با کشورشان ستایش کرده و تاکید کردند که مردم و حکومت افغانستان خواهان برقراری صلح و ثبات پایدار می‌باشند.

در خبرنامه ارگ آمده است: «دو جانب پیرامون مسایل مختلف افغانستان و منطقه به‌خصوص صلح و امنیت، تأثیرات مثبت استراتیژی ایالات متحدۀ امریکا برای افغانستان و جنوب آسیا، اصلاحات در سکتور امنیتی و دفاعی، انتخابات ریاست جمهوری، ولسی جرگه و شوراهای ولسی‌ها، مبارزه با تروریزم و مذاکرات صلح با پاکستان بحث و تبادل نظر کردند.»

جیمز متیس، وزیر دفاع ایالات متحده امریکا بامداد امروز جمعه در سفری از قبل اعلام نشده وارد کابل پایتخت افغانستان شد. جنرال جوزف دنفورد، رییس ستاد ارتش امریکا در این سفر جیمز متیس را همراهی می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید