شمار قربانیان دو حمله انتحاری در کابل به 21 کشته و 89 زخمی رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

وزارت بهداشت افغانستان بامداد روز پنج شنبه 6 سپتامبر 2018 تایید کرد، در نتیجه دو حمله مرگبار انتحاری در غرب شهر کابل پایتخت این کشور 21 نفر کشته شدند و 89 نفر دیگر زخم برداشتند.

وزارت بهداشت تاکید کرد که احتمال افزایش شمار قربانیان نیز وجود دارد.

وزارت امور داخله افغانستان گفته است، این حملات انتحاری حوالی ساعت 6 عصر دیروز چهارشنبه در ساحه «]دشت برچی» مربوط حوزه ششم امنیتی در غرب شهر کابل رخ دادند.

نهاد حمایت کنندۀ رسانه‌های آزاد افغانستان (نی) تایید کرده است که در حملات انتحاری روز چهارشنبه در غرب شهر کابل یک خبرنگار و یک تصویربردار تلویزیون خصوصی طلوع نیوز کشته شدند و سه خبرنگار تلویزیون خورشید و یک خبرنگار تلویزیون یک زخم برداشتند که وضعیت بهداشت یک خبرنگار وخیم می باشد.

لطف الله نجفی زاده، رییس شبکه خبری طلوع نیوز تایید کرد که صمیم فرامرز خبرنگار و رامز احمدی فیلمبردار این شبکه در حملات انتحاری غرب کابل جان باختند.

گروه داعش مسئولیت حملات خونین انتحاری دیروز چهارشنبه در غرب شهر کابل را به عهده گرفت. اما ذبیح الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان افغانستان اعلام کرد که این حملات خونین توسط گروه طالبان صورت نگرفته است.

پولیس کابل تایید کرد که این رویداد در داخل یک باشگاه ورزشی در حوزه ششم امنیتی در غرب شهر کابل زمانی رخ داد که یک مسابقه ورزشی در حال برگزاری بود.

پولیس کابل افزود، حمله انتحاری اول داخل یک باشگاه ورزشی رخ داد و حمله دوم انتحاری توسط یک موتر بمب‌گذاری شده چند دقیقه بعد زمانی روی داد که مردم برای نجات قربانیان حادثه اول و خبرنگاران برای پوشش خبری، جمع شده بودند.

شاهدان عینی گفته‌اند، یک فرد مهاجم انتحاری پس از کشتن محافظ امنیتی وارد باشگاه ورزشی «میوند» در ساحه قلعه ناظر دشت برچی شهر کابل شد وپس از تیراندازی به سوی حاضران، مواد منفجره همراه‌اش را انفجار داد.

به گفته شاهدان عینی، این دو حمله انتحاری زمانی رخ دادد که مسابقه پهلوانی برگزار شده بود و آمار قربانیان این رویداد زیاد است.

قابل ذکر است، ساحه دشت برچی در غرب شهر کابل یکی از نقاط است که در این روزها اخیر بیشتر آماج حملات انتحاری و انفجاری از سوی گروه داعش صورت گرفته است.

گروه داعش بعد از ظهر روز چهارشنبه 15 اوت 2018 یک صنف درسی مرکز آموزشی موعود در حوزه هجدهم در ساحه دشت برچی شهر کابل پایتخت افغانستان را حمله انتحاری قرار داد که در این رویداد بیش از 50 نفر کشته شدند و بیش از 70 نفر دیگر زخم برداشتند.

گروه داعش رسماً مسئولیت این حمله خونین را به عهده گرفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید