فعالیت شبکه‌های مخابراتی در غزنی افغانستان سه ساعت در روز

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شورای ولایتی غزنی در جنوب افغانستان روز سه شنبه 4 سپتامبر 2018 تایید کرد، به دلیل تهدیدات طالبان شبکه‌های ارتباطی در این ولایت سه ساعت در یک روز فعال می‌باشند.

براساس گزارش منابع خبری افغانستان، نصیراحمد فقیری، عضو شورای ولایتی غزنی با تأیید این خبر گفت، تنها از ساعت 7 الی 10 قبل از ظهر، شبکه‌های مخابراتی در این ولایت فعال اند.

این عضو شورای ولایتی غزنی علاوه کرد، نگرانی‌ها و شایعات مبنی به حملات دوباره طالبان به شهر غزنی نیز وجود دارند.

در همین حال، عارف نوری، سخنگوی والی غزنی گفته است که فعالیت شبکه‌های مخابراتی خصوصی در این ولایت به دلیل تهدیدات طالبان از بعد از ظهر دیروز متوقف شده‌اند.

نوری افزود، شماری از مسئولان این شبکه‌های مخابراتی بدون در جریان گذاشتن نیروهای امنیتی فعالیت این شبکه‌ها را بصورت خودسرانه متوقف کردند که به همین دلیل آنها دستگیر شده‌اند تا در این مورد پاسخ دهند.

قابل ذکر است که گروه طالبان بتاریخ 10 اوت 2018 از چندین طرف بالای مرکز شهر غزنی حملات تهاجمی انجام دادند.

درگیری میان افراد طالبان و نیروهای امنیتی افغان چهار روز طول کشید؛ که این درگیری تلفات جانی و خسارت مالی سنگین در قبال داشت.

مقام‌های افغان تایید کردند در جنگ غزنی 140 سرباز افغان و 60 غیرنظامی کشته شده‌اند؛ همچنان بیش از 300 طالب هم کشته وزخمی شدند.

مسئولان اتاق تجارت و صنایع افغانستان تایید کردند در جنگ غزنی، بیش از 50 میلیون دالر خسارت مالی به باشندگان این ولایت وارد گردید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید