طالبان: فرمانده جدید ناتو در افغانستان ناکام خواهد بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

گروه طالبان روز یکشنبه 2 سپتامبر 2018 در مورد تقرر اسکات میلر، فرمانده جدید نیروهای مأموریت حمایت قاطع وابسته به ناتو در افغانستان واکنش شدید نشان داد.

ذبیح الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان در صفحه رسمی تویترش نوشت:"این جنرال جدید التقرر امریکایی را همچو جنرالان قبلی به ویژه مانند جنرال نیکولسن شکست خورده، با ناکامی های پیهم مواجه خواهیم ساخت."

اسکات میلر، فرمانده جدید نیروهای خارجی مستقر در افغانستان دیروز یکشنبه رسماً کارش را آغاز کرد و شامگاه یکشنبه با رهبران حکومت افغانستان دیدار نمود.

میلر در دیدار با رهبران حکومت افغانستان تاکید کرده است که همکاری میان نیروهای خارجی مستقر در افغانستان و نیروهای امنیتی افغان بیشتر تقویت شود.

این فرمانده جدید ناتو در افغانستان گفته است، برای تقویت روابط میان نیروهای خارجی و نیروهای امنیتی افغان بیشتر تلاش خواهد کرد.

اسکات میلر یکی از جنرالان ارشد نظامی امریکا می باشد به دلیل تجارب حرفه ای اش در بخش عملیات نظامی او به "شکارچی تروریستان" نیز یاد می گردد.

از سوی دیگر، جنرال جان نیکلسن دیروز یکشنبه رسماً از سمت فرمانده عمومی نیروهای خارجی در افغانستان خدا حافظی کرد، او دو سال در این سمت کار نمود.

حالا اسکات میلر این وظیفه را در شرایطی به عهده گرفته که افغانستان در وضعیت مناسب امنیتی قرار ندارد و قرار است دو انتخابات سرنوشت ساز افغانستان در آینده نزدیک برگزار گردد اما هنوزهم موضوع ناامنی بزرگترین نگرانی برای برگزاری انتخابات شفاف و سراسری در این کشور یاد می گردد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید