چهار طالب که قصد حمله به میدان‌هوایی بگرام را داشتند کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

منابع محلی در ولایت پروان افغانستان امروز شنبه 1 سپتامبر 2018، از کشته شدن چهار عضو گروه طالبان در حملات هوایی نیروهای ناتو در این ولایت خبر دادند.

رسانه‌های افغانستان گزارش دادند، این چهار طالب که در حال طرح‌ریزی حمله بر میدان هوایی بگرام بودند، از سوی نیروهای خارجی آماج حمله قرار گرفته و کشته شدند.

وحیده شهکار، سخنگوی والی پروان به رسانه‌ها گفت: « این حمله در روستای قلعۀ نصرو در ولسوالی بگرام انجام شد و شماری از تجهیزات طالبان نیز بدست نیروهای امنیتی افتاده است».

این در حالی است که یک هفته قبل (25 اوت) گروه طالبان پایگاه هوایی سربازان خارجی را در ولسوالی بگرام این کشور آماج حملات موشکی قرار دادند اما نیروهای خارجی، موشک‌های آنان را در هوا نابود کردند و بر کسی تلفات وارد نشد.

دو روز قبل، جنرال ریکاردو مارچیو، فرمانده نیروهای ناتو در هلند در دیدار با عبدالله عبدالله، رییس اجرایی افغانستان از حمایت درازمدت نظامی ناتو از نیروهای امنیتی افغان اطمینان داد.

ریکاردو مارچیو گفت، ناتو در بخش تقویت ظرفیت‌های رزمی قوای مسلح و فراهم سازی کمک‌های مورد نیاز به نیروهایی که در خط اول مبارزه با دهشت‌افگنی قراردارند از هیچ نو سعی و تلاش دریغ نمی‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید