سیگار: صلح با گلبدین حکمتیار بی تأثیر بوده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

اداره بازرسی ویژه امریکا برای بازسازی افغانستان به تازگی اعلام کرد که امضای توافقنامه صلح با گلبدین حکمتیار، رهبر حزب اسلامی افغانستان بی تأثیر بوده است.

سایت خبری هشدار افغانستان به نقل از گزارش سیگار نوشت، امضای توافقنامه صلح با حزب اسلامی، هیچ‌گونه تاثیر مثبتی بر روند صلح با سایر گروه‌های مخالف دولت افغانستان نداشته است.

اما محمد اشرف غنی، رییس جمهوری افغانستان و شماری دیگر از مقام‌های افغان در گذشته ابراز امیدواری کرده بودند که صلح با حزب اسلامی، زمینه را برای توافق با سایر گروه‌های مخالف دولت مساعد خواهد کرد.

در گزارش سیگار آمده است که وزارت امور خارجه امریکا هنوز هم صلح با حزب اسلامی را مهم می‌پندارد، زیرا این توافق شاید سایر گروه‌های مخالف دولت افغانستان، (به خصوص آن‌عده از گروه‌هایی که نقش سیاسی گلبدین حکمتیار را پس از یکجا شدن به روند صلح مشاهده می‌کنند)، ترغیب به روند صلح کند.

توافقنامه صلح میان حکومت افغانستان و گلبدین حکمتیار، رهبر حزب اسلامی در ماه سپتامبر 2016 به امضا رسید؛ پس از آن گلبدین حکمتیار وارد کابل شد و تعدادی زیادی از افراد مربوط به حزب حکمتیار از زندان های افغانستان آزاد شدند.

گزارش های وجود دارد که شماری از افرادی مربوط به حزب حکمتیار که در جریان چند ماه گذشته از بند رها شده اند، دوباره به صفوف مخالفین پیوسته و با نیروهای امنیتی افغان می‌جنگند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید