.
.
.

ضرب و شتم اعضای کاروان صلح افغانستان توسط طالبان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

اکرام‌الدین سریع، فرمانده پولیس ولایت بغلان در شمال افغانستان روز جمعه 31 اوت 2018 تایید کرد، طالبان اعضای کاروان صلح را «ضرب و شتم» کرده‌اند.

براساس گزارش رادیو سلام وطندار افغانستان، اکرم الدین سریع افزود، اعضای کاروان صلح برای گفتگو با طالبان شام گذشته(شامگاه پنج شنبه) وارد دندغوری شدند، اما طالبان آنها را «ضرب وشتم» کردند.

فرمانده پولیس ولایت بغلان علاوه کرد، این رویداد در منطقۀ آکیل‌خیل رخ داده و اعضای کاروان هلمندی در حال حاضر در منطقۀ وزیرآباد پلخمری نزد نیروهای دولتی‌اند.

در همین حال، اقبال خیبر، رئیس کاروان صلح هلمند می‌گوید که طالبان مانع نشست آنها شده و "آنان را مورد دشنام قرار داده و با آنان دست‌اندازی کرده‌اند."

خیبر افزود، طالبان گفته‌اند که هرگز صلح نخواهند کرد و از اعضای کاروان خواسته‌اند تا بر ضد نیروهای حکومت مسلح شوند.

از سوی دیگر، عبدالحی نعمتی، والی بغلان عملکرد طالبان در برابر کاروان صلح هلمند را شرم‌آور می‌خواند و می‌گوید که برای این گروه صلح هیچ اهمیتی ندارد.

قابل ذکر است، کاروان صلح خواهان ولایت هلمند در جنوب افغانستان بتاریخ 18 ژوئن 2018 وارد کابل شدند. اعضای این کاروان مسیر طولانی هلمند- کابل را در 38 روز با پای پیاده طی کردند. هدف آنها ختم جنگ و صلح دایمی میان طالبان و حکومت افغانستان می باشد.

اعضای این کاروان صلح چند هفته در شهر کابل توقف کردند و خیمه‌های تحصن را در پیش سفارت های امریکا، روسیه، بریتانیا، ایران، پاکستان و دفتر نمایندگی سازمان ملل متحد در کابل راه اندازی نمودند و خواهان همکاری صادقانه آنها در زمینه صلح افغانستان شدند.

پس از آن این کاروان صلح حرکت شانرا بسوی شهر مزارشریف مرکز ولایت بلخ در شمال افغانستان با پای پیاده آغاز کردند که در حال حاضر در شهر پلخمری مرکز ولایت بغلان در شمال این کشور رسیده‌اند.