.
.
.

رییس جمهوری کرواسیا در کابل: ما آماده همکاری با افغانستان هستیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

کولیندا گرابار کیتاروویچ، رییس جمهوری کرواسیا روز یکشنبه 26 اوت 2018 در دیدار با عبدالله عبدالله رییس اجرایی افغانستان در کابل گفت: «ما آماده همکاری با افغانستان هستیم».

دفتر مطبوعاتی ریاست اجرایی افغانستان با نشر خبرنامه‌ای نوشت، کولیندا گرابار کیتاروویچ، رییس جمهوری کرواسیا در این دیدار گفت، تأمین صلح و ثبات در افغانستان برای جهان مهم است.

کیتاروویچ علاوه کرد: «کرواسیا همانند گذشته آمادۀ کمک و همکاری با نیروهای امنیتی افغانستان در نبرد با هراس‌افگنی می‌باشد. تأمین صلح و ثبات در افغانستان برای همۀ کشورهای جهان مهم است و نیروهای کرواسیا از هیچ تلاشی در راستای آموزش و حمایت از نیروهای امنیتی افغانستان و تأمین امنیت در این کشور دریغ نمی‌ورزند».

رییس جمهوری کرواسیا تاکید کرد، کرواسیا و افغانستان دارای روابط طولانی اند و باید روابط دیپلوماتیک، اقتصادی و همکاری‌ها در زمینه‌های مختلف افزایش یابد.

در همین حال، عبدالله عبدالله، رییس اجرایی حکومت افغانستان گفت، در شرایط فعلی حمایت و پشتیبانی از نیروهای امنیتی افغانستان در مبارزه با تروریسم، تأمین صلح و برگزاری انتخابات‌های پیش روی مهم است.

عبدالله افزود: «تروریسم تهدید مشترک جهانی است و مبارزه با آن نیازمند همکاری و کمک کشورهای منطقه و جهان می‌باشد. کشورهای منطقه و جهان در مبارزه با تروریزم باید با افغانستان همکاری کند».

قابل ذکر است که کشور کرواسیا ده‌ها سرباز در افغانستان دارد که در چارچوب نیروهای حمایت قاطع وابسته به ناتو در شهر مزارشریف در شمال افغانستان فعالیت دارند.