.
.
.

حمدالله محب به عنوان مشاور امنیت ملی افغانستان تعیین شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ارگ ریاست جمهوری افغانستان روز یکشنبه 26 اوت 2018 رسماً حمدالله محب را به عنوان مشاور امنیت ملی این کشور تعیین کرد.

محمد حنیف اتمر مشاور سابق امنیت ملی افغانستان روز شنبه از سمت‌اش استعفا کرد و دلیل استعفایش را «اختلافات جدی با سیاست‌ها و روش‌های سطح رهبری دولت افغانستان خوانده است».

دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری افغانستان گفته است، استعفای محمد حنیف اتمر از سمت مشاور امنیت ملی از سوی محمد اشرف غنی، رییس جمهوری این کشور منظور شد و حمدالله محب، به عنوان مشاور جدید امنیت ملی تعیین شد.

حمدالله محب، قبل از این به عنوان سفیر افغانستان در ایالات متحده امریکا کار کرده است.

حمدالله محب با نشر خبرنامه‌ای در این زمینه نوشت: «این مسئولیت خطیر را در یک مقطع بحرانی به عهده می‌گیرم که مردم افغانستان هنوز با ترس و خطر از تروریزم و ناامنی زنده گی می‌کنند. وعده می‌سپارم که امنیت مردم افغانستان برایم در اولویت قرار خواهد داشت. نیروهای امنیتی و دفاعی دلیر افغانستان زندگی خودشان را به خطر انداخته و خانواده‌های‌شان را در انتظار می‌گذارند تا بتوانند در این شرایط بسيار دشوار از آزادی و امنیت مردم حفاظت کنند».

او ادامه داد: «نیروهای امنیتی، دفاعی و مردم افغانستان لایق آن هستند که رهبری امنیتی نسبت به آنان مسئولیت پذیر و پاسخگو باشند. من تلاش خواهم کرد که با همان وفاداری و وطن پرستی که سلف من به ملت افغانستان نشان داده‌اند، برای‌شان خدمت نمایم».

از سوی دیگر، وزیران دفاع ملی، امور داخله و رییس عمومی امنیت ملی افغانستان نیز امروز یکشنبه استعفای شان را برای رییس جمهوری این کشور ارائه کردند اما استعفای آنها رد شد.