.
.
.

خانواده افغان با هزینه مراسم فاتحه دخترش کتابخانه ساخت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

راحله منجی، دانش آموز 17 ساله افغان بود که ده روز پیش در یک حمله مرگبار انتحاری بر مرکز آموزشی موعود در غرب شهر کابل پایتخت افغانستان کشته شد.

به گزارش منابع خبری افغانستان؛ خانواده و بستگان راحله، هزینه مراسم فاتحه او را یک کتابخانه ایجاد کرده اند و نام آن را «کتابخانه شهید دانایی راحله» گذاشته است.

یک مهاجم انتحاری وابسته به گروه داعش روز چهارشنبه 15 اوت 2018 مرکز آموزشی «موعود» را در حوزه هجدهم امنیتی در ساحه دشت برچی شهر کابل هدف حمله انتحاری قرار داد.

مقام‌های افغان تایید کردند که در این حمله مرگبار بیش از 50 دانش آموز کشته شدند و بیش از 70 نفر دیگر زخم برداشتند که راحله منجی نیز یکی از قربانیان این رویداد بود.

حمیدالله رفیع، برادر راحله منجی گفته است: «ما می‌خواهیم که بنام راحله یک کتاب‌خانه بسازیم، تا دشمنان راحله و دشمنان علم و فرهنگ، مأیوس شوند. اکنون بودجۀ را که ما برای کتابخانه راحله داریم، تنها یک هزار دالری است که ازبهر راه یافتن راحله به دانشگاه برایش جایزه تعیین کرده بودیم. و 30 هزار افغانی (420 دالر امریکایی) هزینۀ مراسم فاتحه راحله را نیز به این بودجه علاوه کردیم.»

بستگان راحله گفته اند، یک حساب بانکی نیز ایجاد کرده تا کسانی که می خواهند این کتابخانه را کمک کنند می توانند از طریق این حساب بانکی پول اش را بفرستند.

آنها علاوه کردند، این کتابخانه به هدف فراهم کردن زمینه آموزش برای جوانانی است که فقیر هستند و نمی‌توانند به دلیل مشکلات اقتصادی درس بخوانند.

از سوی در شبکه‌های اجتماعی از جمله فیسبوک یک صفحه بنام «کتابخانه راحله» راه اندازی شده و از همه مردم درخواست کمک کرده است.

خانواده راحله منجی گفته‌اند، تا کنون 920 دالر امریکایی، پنج هزار روپیه افغانی، نزدیک به 100 جلد کتاب و 100 بورسیه تحصیلی در مراکز آموزشی کابل از سوی مردم برای کتابخانه راحله کمک شده‌اند.

این طرح خانواده راحله با استقبال گرم مردم روبرو شده است و تلاش های جریان دارد تا این کتابخانه بیشتر تقویت یابد.af