.
.
.

140 تن افراد ربوده شده از سوی طالبان در کندز رها شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مقام‌های محلی در ولایت کندز افغانستان اعلام کردند که 140 تن از مسافران ربوده شده از نزد گروه طالبان رها شدند.

خبرگزاری هشدار افغانستان گزارش داد، صفی‌الله محزون آمر امنیت فرماندهی پولیس کندز گفته است، گروه طالبان از میان مسافران سه موتر مسافربری 12 تن‌شان را نگهداشته و بقیه مسافران را آزاد کردند.

افراد وابسته به گروه طالبان روز دوشنبه 20 اوت سه موتربس مسافربری را با تمام سرنشینان‌اش از منطقه «نیک‌پی» در ولسوالی خان آباد ولایت کندز افغانستان ربودند و به منطقه تحت کنترول‌شان در این ولسوالی انتقال دادند.

در همین حال، طالبان اعلام کردند که افراد دولتی را شناسایی کرده و با خود نگهداشته‌اند و بقیه افراد غیرنظامی را که در میان آنان زنان و کودکان نیز شامل‌اند، رها کردند.

تاکنون هویت این 12 نفر که در قید طالبان باقی مانده‌اند، مشخص نیست.

طالبان این افراد را در حالی ربودند که ارگ ریاست جمهوری افغانستان امروز دوشنبه 20 اوت اعلام کرد، آتش‌بس مشروط سه ماهه حکومت این کشور با گروه طالبان از امروز آغاز و تا 25 نوامبر ادامه خواهد یافت.

محمد اشرف غنی، رییس جمهوری افغانستان عصر دیروز یک‌شنبه در مراسم گرامیداشت از نودونهمین سالروز استقلال این کشور در کابل گفت، این آتش‌بس مشروط به اعلام مشابه از سوی طالبان است و تا زمانی که طالبان بخواهد این آتش‌بس ادامه خواهد داشت.

محمد اشرف غنی در سخنرانی‌اش گفت، این تصمیم با مشوره اقشار مختلف مردم افغانستان و به در خواست پادشاهی عربی سعودی، شورای سراسری علما افغانستان، علمای جهان اسلام و سازمان کنفرانس اسلامی گرفته شده است.

قابل یادآوری است که پیش از این نیز طالبان در این مسیر موترهای مسافربری را ربوده‌ و پس از مدتی مسافران را رها کرده، اما افراد دولتی و کارمندان امنیتی این کشور را با خود برده‌اند.