.
.
.

معاون سخنگوی رییس‌جمهوری افغانستان: مخالفت با آتش‌بس به معنی طرفداری از جنگ است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در پی تظاهرات اعضای سازمان روند سبز در کابل پایتخت افغانستان، در مخالفت با اعلام آتش‌بس حکومت این کشور در قبال طالبان، امروز دوشنبه 20 اوت، معاون سخنگوی رییس جمهوری افغانستان گفت، مخالفت با آتش‌بس به معنای طرفداری از تداوم جنگ است.

براساس صفحه رسمی فیسبوک شاه حسین مرتضوی، معاون سخنگوی رییس جمهوری افغانستان، وی امروز پس از تظاهرات سازمان روند سبز در کابل بدون این‌که اشاره‌ای به آنان کرده باشد نوشته است، مخالفت با آتش‌بس به معنای طرفداری از تداوم جنگ است.

قابل ذکر است که ده‌ها تن از اعضای سازمان روند سبز افغانستان امروز دوشنبه 20 اوت با راه اندازی یک تجمع اعتراضی در کابل با آتش‌بس سه ماهه حکومت افغانستان با طالبان مخالفت کردند. آنها تاکید کردند که معاملات پنهانی با طالبان منجر به تأمین صلح در این کشور نمی‌شود.

این معترضان با انتشار قطعنامه‌ای اعلام کردند: «هرچند که مردم افغانستان تشنه صلح اند اما تعامل پنهانی و پشت پرده با گروه طالبان به بهانه صلح منجر به برقراری ثبات نخواهد شد».

این معترضان وابسته به سازمان روند سبز به رهبری امرالله صالح، رییس پیشین امنیت ملی افغانستان‌اند که با شعار «فراموش کار مساویست با جنایت‌کار» اعلام آتش‌بس حکومت با طالبان را «دسیسه» خواندند.

آنان همچنان در مقابل سفارت پاکستان در کابل شعارهای بر ضد این کشور سر داده و اسلام‌آباد را به حمایت از گروه طالبان و ویرانگری در افغانستان متهم کردند.