.
.
.

طالبان در کندز سه موتربس مسافربری را با سرنشینان‌اش ربودند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

افراد طالبان روز دوشنبه 20 اوت 2018 سه موتربس مسافربری را با تمام سرنشینان‌اش در ولایت کندز افغانستان ربودند.

به گزارش رسانه‎های افغانستان، افراد وابسته به گروه طالبان سه موتربس مسافربری را با سرنشینان‌اش، از منطقه «نیک‌پی» در ولسوالی خان آباد کندز ربودند.

حیات‌الله امیری ولسوال خان آباد به رسانه‌ها گفته است، افراد مسلح طالبان، صبح امروز مسافران موترهای مسافربری را ربوده و در یکی از روستاهای این ولسوالی که زیر کنترل این گروه هستند، انتقال داده‌اند.

گفته شده، عملیات نیروهای امنیتی افغان به هدف رهایی افراد ربوده شده آغاز شده و دگیری‌ها میان این نیروها و افراد طالبان ادامه دارد.

منابع محلی در ولایت کندز گفته‌اند، این موترها از ولایات کندز و بدخشان به سمت کابل در حرکت بودند که از سوی افراد طالبان متوقف شده و ربوده شدند.

طالبان این افراد را در حالی ربودند که ارگ ریاست جمهوری افغانستان امروز دوشنبه 20 اوت اعلام کرد، آتش‌بس مشروط سه ماهه حکومت این کشور با گروه طالبان از امروز آغاز و تا 25 نوامبر ادامه خواهد یافت.

محمد اشرف غنی، رییس جمهوری افغانستان عصر دیروز یک‌شنبه در مراسم گرامیداشت از نودونهمین سالروز استقلال این کشور در کابل گفت، این آتش‌بس مشروط به اعلام مشابه از سوی طالبان است و تا زمانی که طالبان بخواهد این آتش‌بس ادامه خواهد داشت.

محمد اشرف غنی در سخنرانی‌اش گفت، این تصمیم با مشوره اقشار مختلف مردم افغانستان و به در خواست پادشاهی عربی سعودی، شورای سراسری علما افغانستان، علمای جهان اسلام و سازمان کنفرانس اسلامی گرفته شده است.

قابل یادآوری است که پیش از این نیز طالبان در این مسیر موترهای مسافربری را ربوده‌ و پس از مدتی مسافران را رها کرده، اما افراد دولتی و کارمندان امنیتی این کشور را با خود برده‌اند.