.
.
.

تظاهرات در کابل علیه آتش‌بس سه ماهه حکومت افغانستان با طالبان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ده‌ها تن از اعضای سازمان روند سبز افغانستان امروز دوشنبه 20 اوت 2018 با راه اندازی یک تجمع اعتراضی در کابل با آتش‌بس سه ماهه حکومت افغانستان با طالبان مخالفت کردند.

به گزارش روزنامه اطلاعات روز افغانستان؛ آنها تاکید کردند که معاملات پنهانی با طالبان منجر به تأمین صلح در این کشور نمی‌شود.

این معترضان با انتشار قطعنامه‌ای اعلام کردند: «هرچند که مردم افغانستان تشنه صلح اند اما تعامل پنهانی و پشت پرده با گروه طالبان به بهانه صلح منجر به برقراری ثبات نخواهد شد.»

این معترضان وابسته به سازمان روند سبز به رهبری امرالله صالح، رییس پیشین امنیت ملی افغانستان‌اند که با شعار «فراموش کار مساویست با جنایت‌کار» اعلام آتش‌بس حکومت با طالبان را «دسیسه» خواندند.

آنان در مقابل سفارت پاکستان شعارهای بر ضد این کشور سر داده و اسلام‌آباد را به حمایت از گروه طالبان و ویرانگری در افغانستان متهم کردند.

معترضان با بیان این که گروه طالبان در این اواخر در ولایت‌های غزنی، فاریاب و کابل «فاجعه آفریده‌اند» از حکومت افغانستان خواستند که با اعلام آتش‌بس بار دیگر به این گروه فرصت «جنایت» را ندهد.

در قطعنامه این معترضان آمده است: «محمد اشرف غنی رییس جمهور افغانستان بارها گفته است که جغرافیه سیاسی کشور تقسیم نخواهد شد درحالی که در عمل به طالبان اجازه داده شد تا نمادهای ترور و کشتار را در شهر کابل به نمایش بگذارند. از حکومت وحدت ملی می‌خواهیم که به بهانه‌ی آتش‌بس به تروریستان اجازه گشت زنی به جاده‌ها و محله‌هایی که عزاداران مصروف عزاداری عزیزان بخاک و خون افتاده‌ی خویش‌اند، ندهد. پیام ما به شهریان کابل و دیگر شهرهای افغانستان این است که اگر اعضای لشکر جهل و وحشت بازهم به محله‌های تان به بهانه آتش‌بس داخل شدند بروی شان لعنت و سنگ بریزید و با این کار شجاعانه خویش نشان دهید که این ملت حافظه و شعور دارد و یک حلقه بی‌ریشه صلاحیت عفو تروریستان را به نماینده‌گی از مردم ندارد.»

قابل ذکر است که حکومت افغانستان امروز دوشنبه آتش بس مشروط سه ماهه با گروه طالبان را آغاز کرد و گفته است، این آتش‌بس مشروط به اعلام مشابه از سوی طالبان است و تا زمانی که طالبان بخواهد این آتش‌بس ادامه خواهد داشت.