.
.
.

یک ولسوالی در شمال افغانستان به دست طالبان سقوط کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شورای ولایتی فاریاب در شمال افغانستان بامداد روز یکشنبه 19 اوت 2018 تایید کردند که ولسوالی بلچراغ این ولایت به دست طالبان سقوط کرده است.

به گزارش سایت خبری هشدار افغانستان؛ محمد طاهر رحمانی، رییس شورای ولایتی فاریاب با تایید این خبر گفت، گروه طالبان نیمه های شب گذشته بالای ولسوالی بلچراغ حمله کردند، پس از درگیری کوتاه این ولسوالی سقوط کرد.

رحمانی افزود، شامگاه یکشنبه جنگ‌جویان گروه طالبان پس از یک حمله گروهی، تعمیر ولسوالی و فرماندهی پولیس ولسوالی بل‌چراغ را سقوط داده و سربازان مستقر در آنجا را اسیر گرفتند.

یک منبع امنیتی افغان به شرط فاش نشدن نامش گفته است، افراد طالبان حدود ساعت 12 شب گذشته کنترول مرکز این ولسوالی را بدست گرفته‌اند.

به گفته این مقام امنیتی افغانستان، 50 تن از سربازان و افسران امنیتی که شامل 25 سرباز و افسر پولیس و 25 سرباز و افسر ارتش این کشور می­‌باشند، با تمامی سلاح و تجهیزات شان به طالبان تسلیم شدند.

قابل ذکر است، ولسوالی بلچراغ حدود دو ماه پیش نیز به تصرف گروه طالبان در آمده بود که به گفته رییس شورای ولایتی فاریاب، طالبان در پی یک معامله پولی مرکز این ولسوالی را دوباره به نیروهای امنیتی واگذار کرده و از آن مدت تا کنون بجز از مرکز ولسوالی، ساحات دیگر آن در تصرف طالبان قرار داشت.