فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • پایان درگیری‌ها در غزنی افغانستان؛ 140 نظامی و بیش از 300 طالب کشته شدند

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  مقام‌های امنیتی در وزارت‌های دفاع ملی و داخله‌ افغانستان روز چهارشنبه 15 اوت از پایان درگیری‌ها با طالبان در ولایت غزنی خبر دادند.

  وزارت دفاع ملی افغانستان در یک بیانیه‌ای اعلام کرد که جنگجویان طالبان از شهر غزنی بیرون رانده شده و شهروندان این شهر به زندگی عادی‌شان برگشته‌اند.

  مقام‌های امنیتی و دفاعی افغانستان اعلام کردند که در این درگیری‌ها 140 نظامی و 60 غیرنظامی کشته شدند، همچنان بیش از 500 جنگجوی طالب نیز کشته و زخمی شدند.

  پس از ختم درگیری‌ها در غزنی، شماری از بزرگان و نماینده‌گان این ولایت در مجلس، در یک نشست خبری در کابل، خواستار رسیده‌گی به وضعیت مردم این شهر شده و از حکومت افغانستان خواستند، به گونه عاجل به داد مردم غزنی برسد.

  این نماینده‌گان و بزرگان غزنی مدعی شدند که غزنی هنوزهم در وضعیت بد و ناامنی جدی قرار دارد و امکان تهاجم دوباره طالبان وجود دارد.

  در همین حال، دفتر نمایندگی سازمان ملل متحد در افغانستان (یوناما) نیز اعلام کرد که بین 110 تا 150 غیرنظامی در جریان جنگ در شهر غزنی کشته شده‌اند.

  قابل یادآوری است که افراد وابسته به گروه طالبان بامداد روز جمعه از چندین طرف بالای مرکز شهر غزنی افغانستان حمله کردند و امروز پس از 5 روز درگیری نیروهای امنیتی و دفاعی افغان توانستند کنترل کامل این ولایت را بدست گیرند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران