فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • طالبان افغانستان کمیته صلیب سرخ در این کشور را تهدید کرد

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  گروه طالبان در واکنش به بی‌اعتنایی کمیته‌ صلیب سرخ به اعتصاب زندانیان یکی از زندان‌ها در کابل «‌پلچرخی» اعلام کرد که تعهد امنیتی که به این کمیته کرده بود را لغو می‌کند.

  طالبان با نشر خبرنامه‌ای ادعا کردند«: صلیب سرخ در برابر اعتراض زندانیان پلچرخی بی‌اعتنایی کرده و به مشکلات صحی و حقوقی آنان رسیدگی نکرده است».

  در خبرنامه‌ی این گروه آمده است که صدها زندانی‌ پلچرخی از ده روز به این‌سو دست به اعتصاب زده‌اند اما صلیب سرخ تاکنون برای رسیدگی به مشکلات این زندانیان «بی‌اعتنایی» کرده است.

  در خبرنامه این گروه آمده است: «‌روشن‌ترین بی‌اعتنایی صلیب سرخ این است که به زندانیانی که در پلچرخی اعتصاب کرده‌اند هیچ واکنشی نشان نداده.»

  طالبان ادعا کردند که در زندان پلچرخی ده‌ها زندانی وجود دارد که مریض‌اند و شفاخانه زندان یا از معالجه آنان عاجز است یا هم به صورت عمدی در تداوی آنان کوتاهی می‌کند. اما کمیته صلیب سرخ نه خود زمینه‌ی معالجه‌ی زندانیان را فراهم و نه مسئولان زندان را به این مسئله متوجه می‌کند.

  این گروه همچنین به موسسات بین‌المللی دیگر در افغانستان هشدار داده که در صورت اصلاح نشدن، ممکن در مورد آنان نیز مثل صلیب سرخ تصمیم بگیرد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران